مقدمه : 

برای یادگیری کامل و حرفه ای بازی کانتر استرایک شما باید حتما حوصله و زمان کافی برای تمرین را داشته باشید . CS: GO یکی از رقابتی ترین بازی ها در انجمن eSports با میلیون ها بازیکن جدی و صدها نفر از بازیکنان تمام وقت است که همه می خواهند در بهترین حالت بازی کنند. اما eSports غالبا شهرت بدی در درون نسل های قدیمی تر داشته است، که با بازی در زندگی روزمره خود رشد نمی کنند و به همان اندازه که برای ما مهم است ، برای آنها ارزشمند نیست. بنابراین ما باقی مانده بودیم تا این ورزش را به عنوان یک تفریح سالم و در عین حال بسیار سخت و دشوار به دیگران ثابت کنیم . بازیکنان زیادی در Steam روزانه با یکدیگر بازی میکنند ولی آیا هر روز پیشرفت محسوسی از روز قبل خود دارند ؟ آیا فقط با بازی کردن مداوم و بدون داشتن برنامه مشخص میتوان به جایی رسید ؟ آیا بازیکنان بزرگ جهان فقط بخاطر سابقه و تجربه حاصل از بازی های زیاد به این سطح رسیده اند ؟  برای خیلی از بازیکنان بازی بسیار بسیار بسیار جدی و ارزشمند است ولی وقتی هیچ مدرسه ای برای این ورزش الکترونیک وجود ندارد ، پس چطور و با چه روشی باید به سطح بازیکنان یک دنیا برسیم ؟ آنها از چه روشی و با انجام چه تمریناتی به این مرحله رسیده اند ؟ ما در این آموزش سعی بر این داریم تا با انجام یکسری برنامه های اصولی به شما آموزش حرفه ای شدن را بدهیم . ما فکر می کنیم سطح مهارت انجمن های eSports به طور کلی رضایت بخش است. مانند هر ورزش دیگری ، مهارت های این بازی نیز از طریق تمرینی منظم و با برنامه به دست می آید. اگر به آن علاقه مند هستید، به جای درستی آمده اید. تا آخر آموزش ها با ما همراه باشید .

مقدمات بازی : 

در کل سه عنصر اصلی برای یادگیری مهارت های این ورزش لازم است :

1. تمرین پایه مکانیک بازی  

2. احساس بازی خود را تمرین کنید

3. تمرین بازی تیمی 

 

مکانیک بازی :

تسلط بر مکانیک بازی یعنی شما همه جوانب بازی مانند : هدفگیری (aiming) ، الگوهای کنترل اسپری (spray pattern control) و حرکت (movement) را به طور کامل درک کرده باشید . این مهارت ها بسیار مهم ، اسای و پایه ای هستند که در ابتدای کار شما باید آن را فرا بگیرید . مکانیک بازی در یک مثال ساده در زمانی به درد شما میخورد که شما به بازیکن مقابلتان تک به تک شده اید و هر دو از موقعیت همدیگر مطلع هستید. البته فراگیری این مهارت ها نیازمند زمان و تمرین مداوم می باشد که در قسمت های بعد در مورد هر یک از آنها به طور مفصل بحث خواهیم کرد.

تمرین احساس بازی : 

حس بازی به معنای درک شما از وضعیت کنونی بازی است. احساس در بازی بسیار تاثیر گذار است و یک مهارت فردی محسوب میشود که با تجربه و درک مکانیک بازی به مرور زمان در بازیکن ایجاد شده و با تمرین زیاد حاصل میشود . مثلا یکی از راه های تقویت حس در بازی این است که شما بعد از هر بازی ، دموی بازی خود را دانلود کنید و سعی کنید از دید حرفه ای با بررسی آن ، مشکلات خود را پیدا کرده و سعی کنید تا در بازی بعدی آن ها را تکرار نکنید .

این ها برخی از موضوعاتی هستند که با تمرکز در آنها میتوانید حس بازی خود را بهبود ببخشید :

  1. درک ذهنی شما از نقشه بازی (Map)
  2. شناخت نقاط مشترک در نقشه
  3. درک زمان بندی برای رسیدن یک فرد از نقطه A به نقطه B
  4. محل حضور تیم شما و محل حضور دشمنان
  5. درک محل های استفاده از inventory

در خصوص هر کدام از موارد بالا به طور مفصل در قسمت های بعد صحبت خواهیم کرد .

تمرین بازی تیمی :

مهارت بازی تیمی یا Team Work مهم ترین مهارت برای پیروزی در یک تورنومنت رسمی می باشد . اینکه شما فقط تنها بازی کنید تا زمانی خوب است که شما به دنبال تقویت “حس بازی” خود هستید . هدف از بازی به صورت یک نفره باید تقویت مهارت های شخصی برای حضور در یک تیم باشد . چون تمامی مسابقات رسمی به صورت 5vs5 برگزار می شود پس حتما شما نیازمند یک تیم هستید .

Fribergs که سابقه بازی در تیم Nip را دارد می گوید : 

بهترین راه برای تبدیل شدن به یک بازیکن خوب ، داشتن چند دوست خوب است که شما از بازی با آن ها لذت می برید و سعی می کنید در کنار هم پیشرفت کنید و تیم های دیگر را شکست دهید . اگر از بازی لذت ببرید می توانید بیشتر بازی کنید ور در نتیجه بهتر شوید!

-*- پایان قسمت اول -*-

2 دیدگاه ها

  1. @بهترین راه برای تبدیل شدن به یک بازیکن خوب ، داشتن چند دوست خوب است که شما از بازی با آن ها لذت می برید
    چه جمله زیبایی ایول عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید