نحوه و سبک آپدیت ها و گیم پلی دوتا همیشه پیچیده و بدون نظم بوده است و همیشه دچار تغییر می شود.
هفته ای میگذرد بدون اینکه تغییر مهمی در آپدیت ها داده شود اما تیم های حرفه ای با این وجود باز هم نحوه بازی کردن خود را تغییر میدهند.
هنگامی که یک پچ جدید می آید مخصوصا پچ 7.00 سبک و نحو جدیدی از بازی مد میشود و روی کار می آید.
هیرو Earthshaker هیرویی بود که در مسابقات اخیر یعنی Epicenter moscow سومین هیرو در رده بندی بیشترین هیروی پیک شده بود با 59% برد در مسابقات.
این یک غافل گیری کامل است.زیرا هیروی Earthshaker در پچ های قبلی در مسابقات زیاد پیک داده نمیشد و به نحوی میتوان گفت که خارج از سبک بازی در پچ های قبل بوده است.حالا بهتر است یک نیم نگاهی بندازیم که چرا Earthshaker در رده اول بیشترین هیروی پیک شده قرار نگرفته است.
یک هیروی قدرتمند roamer و همچنین برای لاین 2نفره مناسب نیست.
نزدیک به 2 سال است که هیرو های roamer نقش بسیار مهمی در بازی دارند. هیرو ها به خصوص وقتی که با یک هیروی دیگر جفت میشوند میتوانند با پتانسیل کیل گرفتن هیرو های roamer در هر لاینی پیروز شوند. Riki و Bounty Hunter دو هیرویی هستند که قدرت خود را در roamimg و امن کردن لاین هیروی خودی ثابت کرده اند. اما این هیرو ها تقریبا در درگیری ها محو میشوند و تاثیر خاصی ندارند و البته این زمانی برای درخشش هیرو هایی مانند Slardar،Monkey King و یا Earth Spirit است.
هیرو Earthshaker یه roamer قدرتمند نیست. این هیرو میتواند از فاصله دور هیرو حریف را disable کند اما نمیتواند دمیج زیادی وارد کند و این که نمیتواند کنترلی برای کشتن هیرو حریف داشته باشد و یکی از عمده ترین دلایل ضعف این هیرو در roaming سرعت پایین و مانا کم این هیرو است. همینطور مانند هیرو های Monkey King و Earth Spirit اسپلی برای سریع نزدیک شدن به هیروی حریف را ندارد.
این هیرو حتی در لاین های 2نفره ضعیف است زیرا melee است و سرعت پایینی دارد و اسپل های لازم برای این گونه لاین هارا ندارد. اسپل های این هیرو نیاز به زمان بندی و موقعیت سنجی خاصی دارد و همینطور اسپل دوم این هیرو تا قبل از لول 3 بی مصرف است زیرا باید این لول با aftershock(اسپل سوم این هیرو)همراهی شود تا موثر واقع شود.
حالا سوالی که پیش میاد این است که چرا Earthshaker دوباره برگشته است؟
این هیرو میتواند با crystal maiden یک لاین 3 نفره عالی و roamer 2 نفره قدرتمند بشود.
این هیرو یکی از بهترین شروع کننده های درگیری و disable است که دمیج پایینش کمتر دیده میشود در کنار یک ساپورت دیگر مانند crystal maiden
در لاین های 3 نفره Earthshaker مانند یک پادشاه است زیرا با اسپل های خودش میتواند هیرو حریف را از هم تیمی هایش جدا کند و یک کیل را فراهم سازد و با hp بالایی که دارد میتواند از برخی از درگیری ها جان سالم بدر ببرد. هیرو crystal maiden میتواند با اسپل Arcane Aura کمک شایانی به Earthshaker بکند.همینطور هیرو Earthshaker در بازی های اخیر با keeper of the light هم جفت شده بود و این هیرو با کمک این 2 هیرو میتواند مانای مورد نیاز خودش را فراهم سازد و بسیار خطرناک شود.

دیدگاهتان را بنویسید