کدام نقش را باید بازی کنم ؟!

همه نقش ها! در این بازی شما حق انتخاب فراوانی دارید و بهترین راه برای شناسایی مکان و موقعیت نهایی شما در بازی، این است که تا جایی که امکانش هست با تمام کاراکتر های موجود، بازی کنید تا موقعیت های مورد علاقه تان را کشف کنید. نقش های متفاوت، Champion های متفاوت، ساختار Item (Item Builds)های متفاوت. به زودی در خواهید یافت که با کدام یک از Champion ها ارتباط برقرار می کنید. همچنین در مورد بازی کردن فقط با یک کاراکتر، این نکته قبل ذکر است که باعث می شود شما در قسمت هایی از بازی برای همیشه پس رفت داشته باشید و یا حتی Ban شدن کاراکتر مورد علاقتان باعث ناراحتی شما بشود.

نکته مهم: مواقعی شما حریفی میابید که به راحتی به بهترین شکل ممکن از موقعیت ها علیه شما استفاده می کند، شما نمی دانید که آن کاراکتر ها چگونه کار می کنند. شما می توانید با بازی کردن با آن کاراکتر ها  با قدرت ها و کارایی هایشان آشنایی پیدا کنید تا بتوانید بازی بهتری مقابل حریفتان به نمایش بگذارید و بدانید که در چه شرایطی، چه کاری در مقابل کاراکتر حریفتان انجام دهید.

مهم ترین مسئله در این بازی لذت بردن است، اگر شما لذت نمی برید، سعی کنید چیزهایی را تغییر دهید. گاهی اوقات بازی کردن با یک Champion متفاوت باعث می شود فکر کنید در حال انجام یک بازی جدید هستید.

بهترین Champion ها لاین بالا در League of legends:

Ekko – The boy who shattered Time

 

Ekko به طور کل Champion سرگرم کننده ای برای بازی کردن است، که یک انتخاب عالی برای افرادی است که بازی را تازه شروع کرده اند. طریقی که شما قدرت های این کاراکتر را استفاده می کنید باعث می شود تا زمان بندی و جای گیری در فایت ها را یاد بگیرید. همچنین با ساختار آیتم تانکی برای این کاراکتر می توانید غیر قابل کشتن بشوید.

 QTimeWinder:  قدرتی است که می توان به جهات دلخواه آن را پرتاب کرد و در یک بازه زمانی کوتاه به سمت خود کاراکتر بر می گردد. در این مسیر برگشت ضمن اعمال Damage به حریف ها و Minion ها سرعت حرکت آنها را نیز کاهش می دهد که به آن Slow می گویند.

WParallel Convergence : این قدرت محدوده ای دایره شکل کوچک را با انتخاب خود بازیکن احاطه می کند و بعد از چند ثانیه تمام حریف هایی که در آن قرار دارند را Slow می کند. در همین حین اگر کاراکتر Ekko وارد این محوطه دایره شکل بشود، آن دسته از حریفانی که از قبل در این محوطه Slow شده بودند، حالا Stun می شوند. استفاده از این قدرت در مواقعی مانند دور نگه داشتن حریفان یا جلوگیری از Farm کردن آنها کارایی دارد. اگر از همان ابتدا Stun را روی سر حریفتان فرود آوردید، بهتر است هر آنچه که دارید را برای گرفتن Kill بر ملا سازید زیرا موقعش فرا رسیده است!

 EPhase Dive: یکی از سرگرم کننده ترین قدرت ها در کل بازی. کاراکتر شما مسافت خیلی کمی را می جهد، به علاوه اینکه Attack بعدی کاراکترتان او را به محل حریفتان برده و یک Damage قدرتمند را منتقل می کند. در سطوح بالا تر در حین بازی، این قدرت میزان تخریب بالایی به جای می گذارد. و همچنین این قدرت دلیل اصلی مانور بالا و چسبانندگی بالای این کاراکتر است. یک جهش و Teleport در یک آن به این  معنی است که با بیش ترین سرعت می توانید به حریفتان یا حتی به Turret ها نزدیک شوید.

 RChronobreak: قدرت Ultimate این کاراتر این امکان را به او می دهد تا زمان را دوباره زنده کند، این کار او را 4 ثانیه در زمان به عقب می برد. و به دشمنانی که در ناحیه فرود آمدنش هستند Damage وارد می کند و خود او Heal می شود.

استراتژی کار با Ekko، Farm کردن Minion ها با استفاده از Q و دور نگه داشتن حریف مقابل با استفاده از W می باشد. به همین منوال هم سعی کنید تا در هنگام Farm کردن، با استفاده از Q حریفتان را Damage کنید تا در مقدار گلد بدست آمده از حریفتان پیشی بگیرید. هر گاه دچار مشکل شدید با استفاده از E می توانید از محلکه جان سالم به در ببرید. حالا با گلد هایی که به دست آورده اید، زمان آن فرا رسیده تا 2 آیتم که شما را به یک تانک چسبنده وبه شدت اذیت کننده تبدیل می کند معرفی کینم.

Sunfire Cape آیتمی است که وقتی حریفتان در اطراف شما حرکت می کنند از شما Damage دریافت می کنند در حالی که Iceborn Gauntlet باعث رشد کارایی و مانور Ekko با امکان Slow کردن حریفشان می شود. دنبال موقعیت های متفاوت در سراسر بازی باشید تا با استفاده از Teleport از موقعیت ها به نحو عالی استفاده کنید.

Maokai the Twisted treant

مجموعه قدرت های Maokai نشان دهنده مواردی اعم از اهمیت میزان محوطه دید و دریافت Damage کمتر است، در حالی که این Champion به نوبه خود Damage زیادی را منتقل می کند، یکی از قدرتمند ترین کاراکترهایی است که در لاین بالا می توان از او استفاده کرد زیرا همین که شروع به تانک کردن این کاراکتر می کنید، کشتنش بسیار سخت می شود.

Q Arcane Smash: این کاراکتر موجی را در مسیر مشخص شده رها می کند، حریف هایی که با موج برخورد کرده اند Damage می شوند و اگر این حریف در نزدیکی Maokai باشد، به عقب رانده می شود. ترکیب این قدرت با قدرت دیگر این کاراکتر یعنی Twisted Advance باعث ایجاد موانع زیادی برای حریفتان می شود.

WTwisted Advance: این قدرت به maokai این اجازه را می دهد تا به سمت دشمن خود بجهد و ضمن اعمال Damage آنها را Root (عدم توانایی حرکت یک کاراکتر در اثر برخورد با یکی قدرت های حامل قابلیت Root) کند.

E Sapling Toss: می توان گفت یکی از قدرت های منحصر به فرد این کاراکتر است، که یک موجود به شکل خود در ابعاد کوچک تر به ناحیه دلخواه پرتاب می کند. این موجودات کوچک، ناحیه بسیار کوچکی را برای مدت کمی روشن نگه می دارند و در صورت نزدیک شدن به دنبال هر Minion و یا Champion حریف می افتند.

R Vengful Maelstorm: یک گردباد عظیم اطراف Maokai شکل می گیرد که مقدار Damage دریافتی به Maokai و هم تیمی هایش را در زمانی که در آن قرار دارند کاهش می دهد. در پایان زمان این قدرت هرچه بیشتر به Maokai و تیمش در این قدرت Damage وارد شود، کاراکترهای دشمن damage بیشتری دریافت می کنند.

تانک ها در لاین بالا همانند پادشاه می باشند، این لقب برازنده Maokai می باشد.  به یاد داشته باشید که کارایی و فایده شما در بازی در اوقات آخر بازی نمایان می شود.

در بخش بعدی با بهترین Champion های لاین وسط آشنا خواهیم شد.

بخش اول: بهترین هیرو های LOL برای تازه وارد ها(آشنایی با Roll های بازی)

بخش سوم بهترین هیرو های LOL برای تازه وارد ها (لاین وسط)

بخش چهارم بهترین هیرو های LOL برای تازه وارد ها (جنگل)

بخش پنجم بهترین هیرو های LOL برای تازه وارد ها (AD Carry)

بخش ششم بهترین هیرو های LOL برای تازه وارد ها (Support)

دیدگاهتان را بنویسید