از آخرین بروزرسانی کلی کلاس Assassin ها 9 ماه می گذرد و از این تاریخ به بعد، این گربه قاتل، ذهن های زیادی را درگیر خود کرده است. اگرچه تمامی بروزرسانی های Assassin های دیگر موفقیت آمیز بوده اند و تنها، تغییرات Rengar جزو معدود مواردی بود که از این رویه پیروی نکرد. دیود کاپورو، طراح اصلی و مسئول تمامی بازسازی Rengar بوده است. طبق آخرین پست وی در انجمن انلاین League of Legends  به نظر می رسد که امورات از عهدشان خارج شده است. بازسازی این کاراکتر با واکنش های فراوانی روبرو شد و دلیل تمام این واکنش ها کاملا واضح است. این سومین بروزرسانی Rengar از زمان عرضه این کاراکتر است و تمام بازیکنان این شکارچی چیره دست انتظار بهبود یافتن وضعیت این کاراکتر را داشتند.اما نتایج دلخواه بازیکنان واقع نشد و طرفداران این کاراکتر نسبت به این بروزرسانی کاملا نا امید شدند. دلیل این امر این است که Rengar جدید خصلت های Rengar قدیمی را همراه خود ندارد و کاملا یک champion جدید به نظر می رسد و طراح اصلی این کاراکتر با تمام این مطالب موافق است.

کاپورو می گوید: “Rengar عملا از استاندارد که مد نظر ما بوده کاملا فاصله گرفته و دیگر به حد عالی گذشته خود نیست. من اولین نفری هستم که به این موضوع اعتراف می کنم.”

اقدام های فراوانی انجام شد تا بتوانیم سبک بازی Rengar را تکامل ببخشیم و تعداد زیادی از این اقدامات کاملا جوابگو انتظارات ما نبوده اند. در حین اعمال تغییرات عمده ای، امکان افول و وجود ضعف در بخشی از قسمت ها وجود دارد. در بازسازی کامل Rengar مجموعه Spell های  Q و W و R این کاراکتر کاملا تغییر یافتند، تنها Spell که دستخوش تغییرات کلی نشد E این کارکتر بوده است که تصادفا این Spell دست نخورده باقی ماند. قدرت Ultimate این کاراکتر در هنگام فعال بودن به نزدیک ترین Champion حریف هشدار می دهد حتی قبل از این که Rengar شانس این را پیدا کند تا از استتار خود به سمت حریفش بپرد. خیلی از افراد در مورد اینکه Ultimate این کاراکتر بیان کننده سبک Assassin آن می باشد، بروز رسانی جدید باعث شده تا عملا این Spell به یک Counterplay برای خود کاراکتر و بازیکنش تبدیل شود و اکثرا به عنوان یک ابزار زمین گیری و هدایت حریفان استفاده می شود. W این کاراکتر نیز میزبان مشکلات فراوانی از همان شروع بوده است که اعم از مقدار فراوان Heal و توانایی معدوم کردن Crowd Control نیاز به حذف شدن از مجموعه قدرت های این کاراکتر می باشد. در حالی که بدترین تمامی این موضوعات، Q این کاراکتر است. به گفته خود شخص کاپورو، اگر تمام وظیفه بازسازی این کارکتر بر عهده خودش بود، Q این کاراکتر را که یک ابزار اساسی برای خودنمایی و کارایی و فانتزی ایزوله سازی Rengar بوده است، عملا بدون تغییر می گذاشت.

“کاپورو: Q جدید در واقع، خیلی بی مزه ، با عجله و بی معنا جلوه می کند.”

موضوع اصلی که تمام تیم طراحی سعی بر رفع کردن آن داشتند، اعمال یک جا تمام قدرت این کارکتر (Burst Damage) بوده است که بزرگترین مشکل این کاراکتر محسوب می شد و اعمال تمام تغییرات به صورت یکجا امکان پذیر نبوده است. طبق پست کاپورو متاسفانه احتمال ارایه بروزرسانی کلی چهارمی برای Rengar وجود دارد. امیدوارانه در این بروزرسانی احتمال بالایی وجود دارد که اوضاع بهتر شود، زیرا تمام طرفداران Rengar  از این بازی موش و گربه شرکت Riot در قبال مشکلات طراحی اش خسته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید