طبق آمار رسمی از Esportsearnings، میدلاینر تیم SK Telecom T1، لی “Faker” سانگ هیوک، اولین بازیکن حرفه ای در تمام League Of Legends است که تا حالا توانسته بیش از 1.000.000 دلار جایزه نقدی از آن خود بکند.

يشترین این میزان از پاداش زمانی بود که تیم SKT در مسابقات میان فصل تیم G2 را 3-1 شکست داد.

Faker در بیش از 35 تورنومنت از ابتدای شروع به فعالیت خود از سال 2013 توانسته بازی کند  که چیزی حدود 1.047.606 دلار کسب کرده است. این موضوع به معنی این است که او در طی 5 سال اخیر به طور میانگین 30.000 دلار در تورنومنت هایی که برده است دریافت کرده است.

Faker متوقف شدنی نیست. SKT با داشتنFaker ، به مسابقات قهرمانی جهان امسال چشم دوخته است. بازیکن بعدی که در تاریخ League of Legends بیشترین درآمد را داشته، Jungler سابق تیم SKT و Vici Gaming، بای “Bengi” سئونگ  وونگ است که در کل 810.000 دلار، تقریبا 200.000دلار کمتر از مجموع درآمد Faker در تمام دوره کاری اش کسب کرده است.

البته این نکته قابل توجه است که Faker موفق به دریافت بیشترین درآمد ورزشهای الکترونیکی نشده است. 10 نفر برتر درآمدی این رشته را بازیکنان DOTA2 از آن خود کرده اند. طبق آمار Esportsearnings ،ساهیل”UNiVeRsE” آرورا 2.777.796 دلار در کل دوره کاری اش درآمد داشته است که بیشترین درآمد یک بازیکن ورزش های الکترونیکی در تمام تاریخ است.

اما با راهی که Faker و SKT اخیرا در پیش گرفته اند، چه کسی می داند که این سوپر استار بازی های کامپیوتری قبل از اینکه دوره کاری اش به پایان برسد چقدر درآمد خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید