طبق آمار Inven Global: بازیکنان و کارمندان تیم مذکور اخیرا حقوق خود را با تاخیر دریافت کرده اند. این تیم توسط یک شرکت چینی به نام Suning Commerce خریداری شده، و همچنان مشکلات مالی تیم به قوه خود باقی مانده است. چندین نفر از اعضاء و حتی بازیکنان این تیم در مورد مشکلات مالی خود به طور مستقیم با سایت Inven Global صحبت کرده اند.

بونتیگ “Expession” گو، ده ها هزار دلار از تیم Longzhu طلب کار است. قرار داد وی در ماه نوامبر سال 2016 به پایان رسیده است و به او گفته شده بود که تا ماه دسامبر همان سال تمامی مبلغ پرداخت خواهد شد. اگرچه همچنان حقوقش را دریافت نکرده است و همچنین اضحار داشت که او تنها فردی نیست که با این مشکلات روبرو است.

“تمام اعضای اصلی تیم و حتی کارکنان دیگر تیم اخیرا مشکلاتی با پرداخت حقوق داشتند.”

اوضاع حتی برای جین هی یون “Emperor” کیم بدتر هم بوده است. من حتی برای یک بار هم نتوانستم حقوق خود را دریافت کنم.

“این موضوع کارایی و رابطه من با تیم را به عنوان یک بازیکن تحت تاثیر قرار داده است.”

تیم Longzhu که در آن Emperor به بازی می پرداخته در آخرین دوره مسابقات LCK جایگه هشتم را از بین 10 تیم به خود اختصاص داده است. از زمان مسابقات LCK او بخشی از مبلغ را دریافت کرده، اما مانند Emperor تمام مبلغ به پرداخت نشده است.

یکی دیگر از کارکنان تیم Longzhu نیز به طور ناشناس با سایت Ivern Global در طی مصاحبه ای موضوعات مشابهی را بیان کرده است. وی نیز مطالبات بسیار سنگین پرداخت نشده ای دارد. به گفته وی گروه فعلی هنوز نتوانستند به یک قرارداد با سازمان برسند و حتی تا اواسط مسابقات میان فصل 2017 قراردادی امضاء نکرده اند. بازیکنان با چینش جدید و بدون قرارداد نیز اخیرا حقوقشان دیر پرداخت شده است و در اوایل امسال تیم در معرض فروپاشی بود.

سر مربی تیم Longzhu، دنگ هون “Hirai” کانگ تمامی این موضوعات را تایید کرده است.

“مشکل اصلی تیم جایگزین شدن اعضای مالی تیم Longzhu بود.”

سرمربی تیم مذکور نیز بیان داشت که قرار بود Incentive در ماه دسامبر حقوق خود را دریافت کند. اما خود سازمان در پرداخت حقوق بازیکن مذکور ناتوان بود. به گفته کانگ، او حتی به Expession پیشنهاد داد تا حقوق این بازیکن را از جیب خود بدهد اما بازیکن این پیشنهاد را رد کرد.

کانگ اعلام داشته که مشکلات حقوق عمیق تر شده و در حال حاضر گریبان گیر بیش از 2 بازیکن شده است. ظاهرا مشکلات سیاسی ایجاد شده بین چین و کره جنوبی با توجه به سامانه موشکی THAAD، بخش های خصوصی را نیز درگیر خودش کرده است. به گقته وی، به دلیل اینکه مدیریت سازمان Longzhu، کارکنان بخش مدیریت را هم از این موضوع مطلع نکرده است، آنها توانایی القای هیچ گونه هشداری را به بازیکنان نداشتند.

اگرچه یکی از اعضای دیگر تیم در مصاحبه ای ناشناس، بیان داشته که این مسایل به موضوعات سیاسی مرتبط نیست. براساس گفته های این عضو، مشکلات حقوق، به خاطر تعویض تیم مالی در ماه سپتامبر بوده و مشکلات سیاسی در اواخر ماه دسامبر رخ داده اند.

سر مربی تیم، کانگ اذعان داشته که مشکلات همچنان ادامه دار است و این تیم در سال 2017 در حال دست و پنجه نرم کردن با این مشکلات هستند و قاطعانه بیان کرده که دلیل اصلی این مشکلات، سیاسی بوده است. اما بخش بزرگی از این معوقات حل شده است. تیم مذبور در مسابقات LCK امسال با تمام تلاش خود در جایگاه هفتم قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید