esports observer

هفته گذشته اتفاق جالبی که شبکه های مجازی را به خود جلب کرد، عدم صدر نشینی بازیهایی همچون CSGO، Dota2 و League of Legends در جدول مقدار ساعات بازدید در سایت Twitch بود.

 

سایت Esports Observer هر هفته مطلبی را در مورد مقدار ساعات استفاده شده توسط بینندگان سایت Twitch در هر بازی را منتشر می کند و هفته گذشته دومین هفته ای بود که بازی PLAYERUNKNOWN’S UNDERGROUND توانست بازیهایی همچون League of Legends، Dota2 و Counter Strike Global Offensive را در رده های پایینتر قرار دهد. این در حالیست که این بازی هنوز به صورت کامل منتشر نشده است و در مرحله بتا قرار دارد.

البته این برتری عددی دلایلی را هم به همراه داشت که می توان به اتمام مسابقات The International و مرخصی بازیکنان تا قبل از شروع فصل جدید بازیهای مربوط به رشته Dota2 و عدم وجود مسابقات مهم در رشته  League of Legends اشاره کرد. در صورتی که بازیهایی همچون Counter Strike و Overwatch در هفته گذشته رویدادی را به همراه می داشتند، می توانستند بازی Dota2 را به رده های بایینتری سوق دهند.

بازی hearthstone نیز با اینکه با انتشار نسخه جدید خود تنفس بازی را با دوامتر کرده است اما با افت ساعات بازدید همراه بوده است و با اینکه مسابقات نسبتا خوبی را در سطح جهان شاهد بوده ایم، اما به نظر می رسد که اینروزها رشته های دیگر در حال جذب بازیکنان می باشند و در صورتی که Blizzard به دنبال از دست ندادن طرفداران این بازیست بایستی ایده های بهتری را رونمایی کند.

اگر در مورد بخش IRL نیز اطلاع ندارید، این سه حرف مخفف “in real-life” می باشند و بازیکنان حرفه ای و غیر حرفه ای که در Twitch حضور دارند گاها با استفاده از این بخش می توانند بیرون از بازی و به صورت رو در رو، در مورد زندگی خود بیرون از فضای گیمینگ با طرفداران خود به گفتمان بپردازند. البته دلیل اصلی بالا رفتن تعداد ساعات این بخش در هفته گذشته رویداد GAMESCOM بود که بازیکنان زیادی به Stream کردن این رویداد پرداختند.

آخرین مورد نیز، که در لیست بالا قرار ندارد بازگشت بازی Rocket League به جمع بازیهای بالای رادار گیمینگ جهانی بود که توانست همزمان با مسابقات Universal Open RL Finals مجموع 609.000 ساعت بازدید را جمع آوری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید