The International 2017

روز چهارم با حذف سه تیم همراه بود و اولین بازی بین روسها و تیم پر طرفدار Liquid بود.

ti7 bracket
براکت مسابقات بعد از اتمام روز سوم

 

در روز چهارم نیز شاهد مصاحبه و مستندهای مختلفی از بازیکنان بودیم که فضای جذابی را برای تماشاچیان مسابقات ایجاد می کرد و با توجه به اینکه امروز بخش All-Stars نیز برگزار می شود، امکان معرفی کردن کاراکتر بعدی بازی نیز وجود داشت.

 

Team Liquid

بازی اول مثل همیشه با درخشش Resolution شروع شد. یک بازی رویایی در مقابل تیم محبوب جامعه Dota2. بازی که تا دقیقه 25 خبری از مردن نبود و Godlike شده بود. اما در این بین، بازیکنان تیم Liquid نیز با آیتمهایی مثل Aghanim برای Gh و Dagon برای Miracle طعم خوش نمردن را برای Reso تلخ کردند و به دلیل نداشتن Black King Bar دیگر خبری از چرخیدن و جولان دادن در بین بازیکنان حریف نبود. در این بازی Matumbaman توانست در 12 دقیقه اول بازی آیتمهای Mask of Madness و Desolator خود را بدست آورد و نکته قوت تیم Liquid در اول بازی بود.

بازی دوم با کاراکترهای جذابتری شروع شد. Reso با Anti Mage و Miracle و Kuro با کاراکترهای Huskar و Oracle. دقایق اولیه بازی به تلاش تیم Liquid برای عقب انداختن آیتم Anti Mage گذشت. هرچه به دقایق بالاتر نزدیک می شدیم، بازی برای تیم Empire دشوارتر می شد. بعد از دومین Roshan و تصاحب Agies و Cheese توسط تیم Liquid با اینکه Reso  تلاش زیادی برای منصرف کردن تیم Liquid از حمله به Barak های تیم خود کرد، ولی متاسفانه Liquid تمامی امتیازهای لازم برای پایان بازی را به همراه داشت و بازی را به راحتی به پایان رساند.

تیم Liquid بعد از پیروزی در این بازی بایستی با تیم Virtus Pro روبه رو شود و در صورت بردن این تیم به جمع چهار تیم پایانی مسابقات می پیوندد.

Liquid vs Empire

Liquid vs Empire Game 2

 

با توجه به اینکه دو تیم VP و Liquid بایستی با هم روبه رو شوند و فقط یکی از دو تیم به مرحله بالاتر راه پیدا می کند، بازی بین دو تیم LGD و OG از اهمیت بالایی برخوردار بود. در صورتی که OG از دور مسابقات حذف شود، فقط یک تیم غیر آسیایی به مرحله بعدی راه پیدا می کند!

 

LGD Gaming

بازی اول با دزدین Magnus توسط تیم OG شروع شد! بازی که 55 دقیقه مشاجره را شاهد بودیم و درگیریهایی طولانی که چندین بار شاهد تغییر وضعیت برتری در بین دو تیم بودیم. تیم OG با تمام تلاش خود و Reverse Polarity های خوبی که توسط S4 عملی شد، لحظات مهمی را رقم زد، ولی به دلیل محکم بودن و آیتم زیادی که تیم LGD بدست آورد، این تیم توانست بازی اول را از آن خود کند.

با شروع شدن بازی دوم، دوباره شاهد محرومیت eleven از بازی کردن Magnus بودیم. به نظر می رسید که تیم OG از طرفی ترس زیادی را در برابر Magnus داشت و از طرف دیگر تمام شانس خود را بر روی بازی S4 سرمایه گذاری کرده است. باز هم شاهد درگیری بودیم و تیم OG با اضافه شدن به خطوط مختلف، از جمله نقطه ای که Sven بود، سعی در گرفتن جنگل و منابع تیم حریف داشت، ولی این امر بیشتر به ضرر این تیم شد. مهمترین نکته در بازی حضور Magnus در تیم OG بود که شاید تمام زمان بازی تماشاچیان منتظر Ultimate این کاراکتر بودند تا شاید نتیجه بازی طور دیگری رقم خورده و بازی به نفع تیم OG تغییر کند، ولی تمام این مدت با شنیدن “Where is that RP” از طرف گزارشگر بازی و بازی بی نظیر تیم LGD در غیر فعال کردن این بازیکن گذشت و تیم OG شانس حضور در مرحله بعدی را از دست داد و با دریافت چیزی حدود 600 هزار دلار آمریکا مسیر خود در TI7 را به پایان رساند.

 

OG vs LGD Game 1

OG vs LGD Game 2

 

با حذف تیم OG از دور مسابقات، بازی بعدی، بازی بسیار مهمی است. زیرا در این بازی از بین دو تیم VP و Liquid تنها نماینده غرب بین چهار تیم چینی مشخص خواهد شد.

 

Team Liquid

 

روبه رو شدن دو تیمی که به گفته بازیکنان هر دو تیم تمرینات زیادی را با هم داشته اند، قطعا بازی را جذابتر می کند. بازی که برخلاف Draft بازی در اوایل بازی تنش کمتری نسبت به انتظارها رخ داد و ترس هر دوتیم به خاطر قابلیتهای حریف بازی را به دقیقه 103 رساند. بازی که تیم Liquid بیش از 30 دقیقه از وقت خود را برای Mega Creeps صرف کرد و با کاراکترهایی که 7 الی 9 آیتم را حمل می کردند، بازی پر استرسی را تجربه کردیم. 5 دقیقه پایانی با اینکه تیم VP دو طرف را از دست داده بود توانست به پایگاه حریف حمله کند، ولی دفاع 3 نفره تیم Liquid موفقیت آمیز بود و توانست بازی را به نفع این تیم به پایان رساند.

هر دو تیم بعد از استراحتی کوتاه به اتاقها برگشته و آماده برای ادامه بازی می شوند. Virtus Pro برای بقا و Liquid برای صعود. در این بازی Draft متفاوت و جذابی را شاهد بودیم. بله! Invoker، کاراکتری که وقتی حرف آن می شود، همه یاد Miracle می افتند. ولی اینروزها Miracle نتوانسته است بازی خوبی را با این کاراکتر در بخش حذفی از خود نمایش دهد و این بازی نیز با اینکه کاراکترهای خوبی برای Combo زدن وجود داشت، Miracle بازی جالبی را به نمایش نگذاشت و تیم VP به کمک Viper توانست فشار خوبی را به تیم حریف وارد کند و تقریبا تمامی مراحل بازی را از آن خود کرد. با شکست Liquid در این بازی، سومین بازی نماینده غربیها در مرحله بعد را مشخص خواهد کرد.

بازی سرنوشت سازی که دو تیم به سراغ بهترین Pick خود برای بهترینهای تیم رفتند. Faceless Void برای Ramzes و Anti Mage برای Miracle. بازی با ریخته شدن خون Miracle قبل از شروع شدن تایمر بازی شروع شد و Magnus بازی خوب و تهاجمی را اعمال کرد. تیم VP با استفاده از تواناییهایی که در دست داشت بازی خوبی را به نمایش گذاشت و با داشتن دید کافی در بازی درگیریهای مهمی را از آن خود کرد. ولی بعد از درگیری بر سر Roshan و Buy back هایی که انجام شد، MinD_ContRoL با زدن لاین بالای تیم VP بازی را به کام این تیم تلخ کرد و این موضوع با گرفتن Roshan برای تیم Liquid همراه بود. رویدادهایی که در این چند دقیقه رخ داد باعث شد که تیم VP مانند بازی اول در Base خود باقی بماند و دیگر جرات خروج نداشته باشد. تیم Liquid نیز با یک درگیری ناگهانی و به دلیل آیتمهای زیادی که در دست داشت، توانست این بازی مهم را از آن خود کند.

Liquid vs VP Game 1

Liquid vs Virtus Pro Game 2

Liquid vs Virtus Pro Game 3

 

با توجه به اتفاقات امروز تیم Liquid تنها تیمیست که از بین تیمهای غربی باقی مانده است و در صورتی که قصد قهرمانی در The International 2017 را دارد بایستی از صد قولهای چینی بگذرد!

The International 2017

ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید