بدون حتی یک باخت تا فینال  StarLadder i-League Invitational Season 3، تیم Liquid ثابت کرد که قهرمانی در The International یک طلسم نیست، بلکه شروعی برای بدست آورند مجدد جام قهرمانی است.

تیم Liquid اولین minor از فصل جدید را به خوبی پشت سر گذاشت.آن ها تمامی بازی هایشان را تا فینال اصلی با نتیجه ی قاطعانه 0 – 2 پشت سر گذاشتند.اما حریف آن ها، از Low Bracket و چند بازی دیدنی در برابر compLexity Gaming به فینال رسید.بنظر می رسید که آن ها پس از شکست در برابر Liquid در مرحله ی گروهی بسیار خشمگین بودند و به شدت تشنه ی انتقام.به همین دلیل آن ها بازی اول از سری Bo5 را بسیار عالی شروع کردند.

بازی اول:

تیم Liquid بازی اول را با ترکیبی مملو از Magic شروع کرد، و تنها Physical Damage آن ها Matumbaman با کاراکتر Lifestealer بود.دقایق اولیه بازی برای هیچ یک از Line های تیم Liquid خوب پیش نرفت.Lifestealer از ترکیب Mirana+Bane و Pugna در برابر Night Stalker هر دو شکست خورده بودند، تا حدی که در دقیقه ی 8 بازی تعداد Kill ها 1 – 6 به نفع Mineski بود.Liquid تا حدودی از برتری نسبی اش در midlane استفاده کرد تا کنترل بازی را بدست بگیرد، اما طولی نکشید که Mirana و Night Stalker تصمیم به چرخیدن گرفتند، و با توجه به اینکه کاراکترهای آن ها برای درگیری تیمی (Team Fight) بسیار مناسب بود موفق شدند قدرت دقایق اولیه بازی را مجددا بدست بیاورند.

Liquid در دقیقه ی 30 بازی موفق به کشتن چند بازیکن Mineski و حتی تخریت Tower سوم آن ها شد، ولی از آنجایی که Liquid ترکیب Magic را انتخاب کرده بود، بازیکنان Mineski تصمیم درستی را گرفتند و با کامل کردن چهار Black King Bar تمامی Spell های اصلی حریفشان را خنثی کردند.

Jabz با بازی کردند Clockwerk در نقش ساپورت (Support) سلاح مخفی Mineski بحساب می آمد.حرکات او در دقایق اولیه بازی، درگیری های تیمی و حتی دقایق پایانی بازی باعث شد تا بازگشتن به بازی برای Liquid غیرممکن شود و بازی اول را با پیروزی پشت سر بگذارند.

بازی دوم:

در بازی دوم Liquid تصمیم گرفت تا کاراکتر Venomanser را در همان ابتدا، و بعنوان آخرین کاراکتر Trrorblade را برای Miracle انتخاب کند. در مقابل Mineski نیز مجبور شد Arc Warden را به iceiceice بدهد.Liquid بازی ذهنی خودش را از همان اول، در فرستادن کاراکترها به Line شروع کرد.آن ها Nature Prophet را به Line وسط مقابل Viper ، و Miracle را تنها به safelane فرستاند، و همین امر باعث شد تا او خیلی زود به سطح 6 (Level6) برسد و با خیالی راحت تر از قبل به Farm کردنش ادامه بدهد.

برعکس بازی قبل، تیم Liquid موفق شد خیلی سریع Tower های حریفش را تخریب کند و در اکثر اوقات حتی به Miracle هم نیازی نداشتند.ترکیب Treant های Nature Prophet و Plague Ward های Venomanser با قدرت Line ها را به جلو می بردند.زمانی که تصمیم رفتن به زمین اصلی (Base) حریف را گرفتند، Miracle با تمام قدرت و با همراه داشتن Aegis وارد شد، و بازی دوم را به نفع تیمش به پایان رساند.

بازی سوم:

بازی سوم با Smoke تیم Liquid در همان اول بازی آغاز شد، که البته پیامدهای خوبی برای آن ها نداشت و باعث شد از بازی عقب بی افتند.اما مشکل تنها این نبود، تیم Liquid در Line های خود نسبتا ضعیف ظاهر شد و در مقابل Mineski شیوه ی بازی اول را پیش گرفته بود.Liquid تا دقیقه ی 12 بازی نتیجه را 2 – 11 از حریفش عقب بود، اما Matumbaman پس از پشت سر گذاشتن یک رقابت خوب در Safelane مقابل Magnus، و همچنین قدرت گرفتن Miracle با کاراکتر تخصصی اش Invoker، موفق شدند روند بازی را تغییر دهند.

پس از کامل شدند Aghanim’s Scepter برای Miracle، طولی نکشید که آن ها در چند درگیری تیمی براحتی پیروز شدند و از بازی سوم با خوشحالی خارج شدند.

بازی چهارم:

در بازی نهایی این سری، تیم Liquid کاراکتر تخصصی GH یعنی Keeper of the Light را انتخاب کرد (البته با بازی Kuroky) تا ترکیب Pusher را برای خود شکل دهد.در مقابل Mineski کاراکتر Alchemist را انتخاب کرد، ولی متصفانه به اندازه ی کافی قوی نبود.بدون در اختیار داشتن کاراکتری برای مقابله با Push دادن های Liquid، خیلی زود هر سه Line تیم Mineski تخریب، و بازی در دقیقه ی 20 به پایان رسید.

تیم Liquid با قهرمانی در  StarLadder i-League Invitational Season 3 Minor موفق شد 150 امتیاز را دست بیاورد، و در صدر جدول امتیازات قرار بگیرد.

تقسیم جوایز و امتیازات ما بین تیم های شرکت کننده در  StarLadder i-League Invitational S3:

Liquid تیم اول: 130.000 دلار بهمراه 150 امتیاز

Mineski تیم دوم: 65.000 دلار بهمراه 90 امتیاز

Secret و CoL تیم های سوم/چهارم: 30.000دلار بهمراه 30 امتیاز

Navi و SG تیم های پنجم/ششم: 15.000 دلار

Newbee و VG تیم های هفتم/هشتم: 7.500 دلار

دیدگاهتان را بنویسید