در مسابقات International2017 از بین تمام هیروها ۱۰۷ هیرو انتخاب شد و ۱۰۹ هیرو pick یا ban شد که این رکورد مسابقات TI6 را جا به جا کرد.
سال پیش مسابقات TI6 هیرو های Lesharc,Bloodseeker,Lina,Visage و چند هیرو دیگر انتخاب نشدند بعد از اتمام مسابقات TI6 این هیرو ها با تغییراتی که در آپدیت ها بعدی آمد قوی تر شدند و بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. در مورد مسابقات TI7 هم همینطور خواهد بود حال به هیروهایی که در TI7 مورد توجه قرار نگرفت میپردازیم:

1.Bane

این هیرو یکی از بهترین ساپرت های Dota2 است میتواند در رول Pos5 در کنار Carry باشد یا در رول Pos4 به Roam کردن در بازی بپردازد این هیرو به دلیل داشتن دو Disable بسیار هیرو موثری است اما چرا در TI7 انتخاب نشد؟؟
جواب این سوال واضح است چون در این Meta جدید هیرو Pos4 باید هیرویی باشد که Disable همراه با Damage داشته باشد مانند EarthShaker,Sandking,EarthSpirit و هیروهای دیگر. دلیل دیگر اینکه Ultimate این هیرو در Meta جدید بسیار بی تاثیر است زیرا تیم ها حداقل یک هیروی AOE Stun دارند به همین دلیل خیلی کم اتفاق می افتد که بتواند Ultimate خود را بزند.

2.Lion

این هیرو هم از ساپرت های محبوب نزد بازیکنان Dota2 است اما چرا انتخاب نشد، این هیرو هم دو Disable دارد هم Ultimate قوی دارد؟؟
جواب با یک هیروی دیگر داده میشود، Shadow Shaman
این هیرو مانند Lion است اما به آن ترجیح داده شده زیرا Shadow Shaman علاوه بر دو Disable دارای Ultimate بهتری است برای Meta جدید. در Meta کنونی انداختن ساختمان های حریف یا همان Tower ها بسیار ضروری است که هیرو Shadow Shaman بسیار موثر تر از Lion است.

3.Spectre

این هیرو یکی از قدرتمند ترین carry های بازی است اما سوال پیش می آید چرا این هیرو که باعث برد خیلی از بازی ها میشود و دارای Ultimate بسیار قوی است انتخاب نشد؟؟
در حال حاضر با اضاف شدن Shrine و Meta جدید که هیرو Pos4 از ابتدای بازی فشار به حریف می آورد تناقض دارد با هیرو Spectre. به این دلیل که این هیرو حتی بعد از آوردن Radiance باید بسیار مراقب آن بود زیرا ابتدای بازی تا وسط بازی هیرو ضعیفی است اگر تمرکز روی آن کنند.
هیروهای دیگری که جایگزین این هیرو شد مانند Antimage و Morphling است زیرا این هیرو ها ابتدای بازی تا وسط بازی هم به دلیل لول های فراری که دارند موثرترند.

4.Tiny


این هیرو در حال حاضر برای تیم مفید نیست زیرا این هیرو به دلیل Armor پایین و Cooldown بالای لول هایش نیاز به حمایت ساپرت های تیمش دارد. این هیرو قدرت درگیری اول بازی بالایی ندارد و به دلیل Attack speed پایین در ۲۰ دقیقه اول بازی بسیار ضعیف است. به همین دلایل انتخاب این هیرو حداقل برای این Meta مفید نیست زیرا در این Meta نیاز به هیروهایی است که لول AOE داشته باشند.

5.Wraith king

این هیرو دلایل بسیار زیادی برای انتخاب نشدن دارد قدرت فارم کردن پایین این هیرو یکی از دلایل است تا زمانی که Ultimate این هیرو سه نشده باشد رفتن به Fight کاملا خطرناک است. این هیرو مجبور به بستن Blink dagger است و حتی Black king bar زیرا این هیرو باید فقط Attack بدهد. هیرویی که جایگزین این هیرو شد Sven است زیرا قدرت فارم بالایی دارد و نسبت به Wraith king بسیار قوی تر و موثرتر است.

دیدگاهتان را بنویسید