Aydin iNsania Sarkohi

شاید برای شما هم جالب باشد که شاهد افراد فارسی زبان و ایرانی در سری حرفه ای بازیهای الکترونیک باشید. افرادی که در مقابل اسطوره های رشته مورد علاقه شما قد علم می کنند و شما را به عنوان یک ایرانی به وجد می آورند.

آیدین سارکوهی ملقب به INsania یکی از این موارد است. آیدین 23 سال سن دارد و حدود شش سال از زندگی گیمینگ خود را در بازی Heroes of Newerth سپری کرده است و تقریبا دو سال است که به بازی Dota2 روی آورده است. این بازیکن نیز مانند Loda، S4 و دیگر بازیکنان فعال در رشته HON بعد از پیشرفت خوب و جوایز وسوسه کننده این بازی به سمت این رشته کشیده شده است.

این بازیکن قبل از شروع بازی Dota2 در رشته Heroes of Newerth با بازیکنانی مانند Fly ،N0tail ،KheZu و Kebap که در رشته Dota2 نیز معرف طرفداران این بازی هستند، هم بازی بوده است و با برندهایی مانند Fnatic و NiP نیز کار کرده است.

آیدین در گذشته نه چندان دور توانسته است با قهرمانی در مسابقات HoN Tour World Finals 2017 بیشترین مقدار جایزه خود در سری مسابقات HoN را کسب کند که برابر با 14,564.52 دلار بوده است و مجموع 49,612.47 دلار که 60% آن از سری مسابقات LAN و باقی مبلغ ذکر شده را در مسابقات آنلاین(برخط) کسب کرده است.

Aydin iNsania Sarkohi

افتخارات آیدین سارکوهی در بازی Heroes of Newerth:

  1. قهرمانی در بخش مقدماتی مسابقات DreamHon بخش اروپا
  2. مقام سوم مسابقات Dreamhack Summer 2012
  3. مقام سوم مسابقات DreamHon Online Summer Championship 12
  4. مقام دوم مسابقات DreamHon Redemption 2012
  5. مقام اول مسابقات Dreamhack Winter 2012
  6. مقام اول مسابقات HoN Tour World Finals 2017
  7. مقام سوم مسابقات HoN Tour Season 2 World Finals

 

اینروزها آیدین دنیای جدید خود را با شروعی آهسته ولی صعودی پیش می برد. پخش زنده(Stream) های روزانه و بازی در میانگین 7500 MMR نشان دهنده پیشرفت قابل توجه این بازیکن می باشد. این بازیکن که در گذشته در نقش Jungler در بازی HON درخشیده بود، در حال حاضر پست 4/5 را برای خود انتخاب کرده است. INsania مرحله حرفه ای بازی خود در رشته Dota2 را با تیمهای Ninjas in Pyjamas و Cool Beans شروع کرد و برای فصل جدید به تیم Tuho پیوسته است و همبازی DeMoN یکی از اسطوره های این رشته شده است.

Aydin iNsania Sarkohi

در صورت علاقه می توانید بازی آیدین سارکوهی را از طریق Twitch دنبال کرده و با سبک بازی او آشنا شوید. زمان انجام Stream را نیز می توانید از طریق twitter.com/insn1a با خبر شوید.

 

چندی پیش نیز تیم DotaRadio که در رشته Dota2 فعالیت دارد مصاحبه ای را با آیدین سارکوهی تهیه و منتشر کرد که شنیدن آن خالی از لطف نیست.

 

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید