اگر به دنبال یک سفر آسان برای مسابقات LAN میگردید WESG شاید راه حلی برای شما باشد.

WESG بار دیگر برای فینال های منطقه ای و جهانی خود مسابقاتی را ترتیب داده است . اگر شما یک تیم جدید از یک کشور کوچک Dota 2 هستید، این یک فرصت باورنکردنی برای رسیدن به یک فینال LAN برای حداقل تلاش است .

WESG با 1.5 میلیون دلار جایزه

جایزه ی مسابقات WESG بسیار بزرگ است با حذف شدن مسابقات Major  قدیمی کمپانی Valve این تورنمنت به همراه PGL Major در ژوئن 2018 به صورت هماهنگ برگزار خواهد شد و با جایزه ی 1.5 میلیون دلاری بزرگترین جایزه مسابقات خارج از TI است. درست مثل سال قبل WESG مسابقات انتخابی را در هر منطقه برگذار میکند و فقط کافی است که شما در منطقه ی خود جزو افراد اول شوید. سال قبل اگر جزو 8 نفر اول بودید می توانستید از منطقه ی خود صعود کنید و اگر شما توانستید که این کار را انجام دهید در مسابقات فینال که در ماه مارس برگزار خواهد شرکت خواهید کرد. مکان برای فینال مسابقات هنوز اعلام نشده است اما به احتمال زیاد چین مکان برگزاری این مسابقات خواهد بود زیرا بیشترین شرکت کنندگان از این کشور هستند.

تیم TNC برنده ی سال قبل در این مسابقات بود و توانست جایزه ی 800000 دلاری را از آن خود کنند . سال پیش این مسابقات توسط تیم های زیادی نادیده گرفته شد و اهمیتی به این مسابقات داده نشد اما امسال قطعا چنین اتفاقی نخواهد افتاد زیرا جایزه ی 1.5 میلیون دلاری این مسابقات تمامی تیم ها را جذب خود خواهد کرد. اگر تیمی بخواهد در این مسابقات شرکت کند باید حتما شرایط ملی زیر را داشته باشد.

کشور ها و مناطق اروپایی که میتوانند در این مسابقات شرکت کنند :

2 جایگاه برای کشور آلمان

2 جایگاه برای کشور سوئد

2 جایگاه برای کشور دانمارک

2 جایگاه برای کشور اوکراین

1 جایگاه برای کشور لهستان

1 جایگاه برای کشور فرانسه

در این بین 9 جایگاه دیگر برای مناطق دیگر در اروپا وجود دارد.

سال پیش 8 کشور برای این مسابقات انتخاب شدند و علاوه بر این کشور ها 6 منطقه ی فرعی هم انتخاب شدند اما امسال با 7 کشور انتخاب شده و 9 منطقه ی فرعی پیشرفتی برای این مسابقات بوده است.

کشور ها و مناطق آمریکایی که میتوانند در این مسابقات شرکت کنند :

3 جایگاه برای آمریکا

2 جایگاه برای کانادا

2 جایگاه برای برزیل

1 جایگاه برای پرو

1 جایگاه برای آرژانتین

در این بین 3 منطقه فرعی هم برای شرکت در این مسابقات انتخاب شده اند.

آمریکایی ها جایگاه برای 5 تیم ملی و همچنین 3 تیم از مناطق فرعی را دارا است. سال پیش به دلیل مشکلات ویزا و دیگر مشکلات باعث شد که فینال آمریکایی ها بدون شرکت آمریکا و کانادا برگزار شود و تبدیل به فینال آمریکای جنوبی شود. امید واریم که امسال چنین اتفاقی در امسال تکرار نشود.

چرا مسابقات WESG به عنوان Major در سیستم جدید Valve پذیرفته نشده ؟

این مسابقات دارای جایزه ی بیشتر از 800000 دلار است و به دلایل دیگر این مسابقات Major نخواهد بود و یک مسابقه بین ملت های مختلف است.

قوانین این مسابقات مانند سال پیش است تمام تیم باید حتما از یک منطقه یا یک کشور باشند و باید یک اسکن از پاسپورت آنها انجام شود تا مشخص شود که همه شهروند یک کشورند.

 

دیدگاهتان را بنویسید