یک راه حل مطمئن برای جلوگیری از پرخاش در بازی

با تمام شدن TI7 و تغییرات جزئی، شاهد هجوم بازیکنان جدید با عطش فراوان برای بازی کردن در Rank match هستیم.همچنین اعتقاد دارند که Dota 2 بازی فوق العاده ای است و هیشه در موردش صحبت می کنند.

هم تیمی بودن با این دسته ازبازیکنان کم تجربه بنظر بد می آید. بخش آموزشی بازی که جکی بیش نیست، کسی هم برای آموزش دادن به بازیکنان جدید پیدا نمی شود، آن ها در بین بازیکنان مثبت گرا از بازی لذت می برند و همیشه ازین قضیه ترس دارند که مبادا مقصر شمرده شوند.

این نسخه از بازی با یک تهدید نیز همراه می باشد و آن تعداد محدود کاراکترها برای انتخاب کردن است، ولی دلیل بر این نمی شود که دانش خود را افزایش ندهید.شما می توانید تمرکزتان را بر روی attack دادن به creep ها، اینکه چه پستی را برای خود انتخاب کنید و یا Rune ها چه تایمی spawn می شوند بگذارید.Dota 2 تبدیل به بازی شده است که بازیکنان با اشتیاق واردش می شوند و می خواهد بخشی از روزمره ی خود را با آن سپری کنند، و این معنی را می دهد که وقتی اوضاع خوب پیش نمی رود سریعا دنبال مقصر بگردند.وقتی که شما به بخش های آموزشی، ویدئو ها،reddit و حتی Stream ها مراجعه کنید، شهاد این هستید که همه ی آن ها به شما می گویند که بقیه را نادیده بگیرید و بر روی بازی خود تمرکز کنید.متصفانه این نکته باعث از بین رفتن یک امتیاز مهم در بازی می شود، یعنی ارتباط با هم تیمی ها.شما شاهد این هستید که بازیکنان حرفه ای در اطاقک های خود فریاد می زنند و یا streamer ها که با هم تیمیان و بیننده ها صحبت می کنند!! ولی این مربوط به همان بازیکنان حرفه ای می شود و نه بازیکنان جدید.

بیشتر مکالمات در طبقه بندی پایین تر Dota2 شامل این می شود که بازیکنان با پرخاش با یکدیگر صحبت می کنند.همیشه می گویند که هم تیمی شان بد بازی می کند و خودشان نقش مهمی را در بازی داشته اند، پس از آن نیز شروع به فحاشی می کنند.در میان این جنگ پرخاشی که بین بازیکنان پیش می آید، هرکسی با زبان اصلی خودش شروع به صحبت کردن می کند و می گوید که بازی مزخرف است.آیا شما می خواهید شروع به جواب دادن سوال های متداول کنید و وقت خود را بیش از این بگیرید؟ خیر!! راه حل این موضوع خیلی ساده است.

” انتخاب کردن دکمه ی سکوت (Mute) “

به تازگی تنظیماتی در بازی اضافه شده است که با انتخاب آن می توانید تمامی چت ها از طرف تیم حریف را قطع کنید، شروع بسیار خوبی است ولی این گزینه برای تیم خود کارایی ندارد.برای اینکه بتوانید هم تیمی های خود را به حالت سکوت ببرید،گزینه ای وجود دارد که با استفاده از آن  میتوانید از داخل خود بازی یک به یک صدا و چت آن ها را قطع کنید.در ابتدا بازی کردن در سکوت کامل می تواند ترسناک باشد، و به خودتان بگویید که چرا با کسانی بازی کنم که نباید با آن ها صحبت کنم؟ ولی جواب این سوال پیش من است، شما آمده اید که بازی خود را پیشرفت دهید و در این راه دیگران با حرف هایشان کمکی به شما نخواهند کرد.

توجه به صدا و چت دیگران باعث حواس پرتی شما می شود.در این وضعیت مجبور هستید تا لحظه ای از وقت خود را صرف شندیدن و یا خواندن حرف آن ها کنید، حتی اگر یکی از آن ها بخواهد به شما چیز مهمی بگوید و شما را از استراتژی خاصی باخبر کند، بازهم جز حواس پرتی سودی برای شما ندارد.

بازی Dota 2 به اندازه ی کافی پیچیده است.ممکن است شما هزاران ساعت برای آن وقت بگذارید و باز هم موضوع جدیدی به چشمتان بخورد، و البته این یکی از خصوصیات بازی است که مرا شیفته ی خودش کرده است.پس بهتر است که شما بصورت تک به تک بر روی push,pull,deni,last hit و gang تمرکز کنید. یاد بگیرید که به minimap توجه ویژه ای داشته باشید و سعی کنید همیشه در پی خنثی کردن حرکتی از سوی حریفان خود باشید.شما راه بسیار طولانی برای رسیدن به موفقیت در یک بازی دارید،پس یک پیشنهاد ویژه برایتان دارم: همه ی بازیکنان را mute کنید،هیچ تلاشی مبنی بر ارتباط با دیگران نکنید و فقط بر روی بازی خود تمرکز کنید.

وقتی که از بازیکن حرفه ای Dota2 یعنی Puppy در مورد اهمیت برقراری ارتباط در تیم و موضوعی که در موردش بحث می کردیم پرسیدیم،گفت: ما زیاد باهم صحبت نمی کنیم.مخصوصا وسط درگیری ها، جایی که همه فکر می کنند صحبت کردن بهترین کار است.ما ping (ترکیب کلید alt و کلیک چپ) می دهیم.وقتی که من روی کاراکتر حریف ping می دهم به این معنی است که: او را stun کنید،disable کنید،بکشید و کار هایی از این قبیل.این به شما بستگی دارد که می دانید در آن لحظه چه باید بکنید یا نه،اگر نمی دانید باید به عقب برگردید و روی این کار تمرین کنید.

حدود یک سال پیش swindlemelonzz از تیم compLexity در یکی از stream ها و پست های reddit خود گفت، اگر بازیکنی از منطقه ی آمریکا شمالی با 6k mmr وجود دارد که هنوز از داشتن میکروفن محروم است، من شخصا برایش خریداری می کنم.او مدتی در 6k mmr بود و برای بالا بردن مقام خود دنبال میانبر می گشت.شما می توانید بدون صحبت کردن هم به نتیجه برسید، ولی ارتباط با دیگران در کل مسأله ی مهمی است و باید این مهارت را در خود بپرورانید.در مورد معقوله ی mmr در Dota 2 باید بگوییم که همه در تلاش هستند تا به میانگین 6k برسند، پس تمرکز بر روی دانش هایمان و اجرا کردنشان در داخل بازی، به مراتب مهمتر از صحبت کردن با دیگران است.

در نتیجه همه چیز به مهارت فردی و تکیه کردن به دانش های شما از بازی Dota 2 برمیگردد.تمرکز کردن بر روی خود،مهارت خود و اینکه چه تاکتیکی را در لحظه اجرا کنید، بسیار مهمتر از این است که به Spectre خود بگوید که کجا فارم کند، زیرا اگر Spectre نداند که در کجای Map باید فارم کند، با احترام به زحمت هایی که شما کشیده اید این یک بازی باخته بحساب می آید.در حقیقت، از باخت هایی مثل این هنوز هم می توانید چیز جدیدی یاد بگیرید،ولی اینکه هم تیمی هایتان به تیم حریف بگویند: ” بازی را تمام کنید زیرا Spectre نمی تواند فارم کند ” و شما نیز در ادامه ی آن نظری بدهید، فقط زمان بازی برایتان سخت تر خواهد شد.

بر اساس گفته های Thorin، یکی اتفاق هایی که زیاد در Dota دیده می شود comeback است.فرق بین بازیکنان با مهارت بالا و سایرین در گرایش آن ها برای بازی کردن است. سوالی که در این بین به وجود می آید این است که: ” چه کاری در پست خودم می توانم انجام بدهم که بازی را ببرم؟ ” مسأله این نیست که دیگران چه کاری را باید انجام دهند و یا اینکه شما مجبور باشید کارهای دیگران را به ایشان گوشزد کنید، شما پست خود را دارید، پس بازی خود را انجام دهید و زمانی که همه بمانند شما کارشان را انجام دهند می توانید برنده ی بازی باشید حتی اگر بهترینتان را ارائه نداده باشید.

 

زمانی که شما بدون هیچ ارتباطی با دیگران بازی می کنید، راه های دیگری برای رساندن منظورتان وجود دارد.استفاده از ping، استفاده از alt+click بر روی موارد مختلف که با این کار زمان باقیمانده و یا آماده بودن شما را گزارش می دهد.استفاده از chatwheel هایی مانند “برای گنگ کردن می آیم” ، “در راه هستم” ، “همین الان stun کن” و یا “کمک نیاز دارم” بسیار کارآمد هستند و از هر نوع چت و صحبتی بیشتر تأثیر دارند.به عنوان مثال شما به midlane خود می آیید و برای کمک به هم تیمی خود می خواهید حریف مقابلش را نابود کنید.این که شما شروع به صحبت کنید و پس از آن منتظر تآیید باشید زمان زیادی را می گیرد و ممکن است عکس العمل حریفتان در این مدت،  به ضرر شما شود.معمولا این دسته از همکاری ها با صحبت زیاد به جایی نخواهد رسید.اگر زمانی نتیجه گرفتید، در ذهنتان ذخیره اش کنید! فکر کردن به آن باعث خوشحالی شما خواهد شد، زیرا این اتفاق خیلی کم رخ می دهد.

پس فعلا دیگران را Mute کنید تا در بازی با پرخاش مواجه نشوید.

8 دیدگاه ها

  1. واقعا درگیر نشدن با هم تیمی و میوت کردنش از کار آمدترین روش های بالا بردن mmrه در موارد خاص مورد داشتیم
    با میوت کردن mmr طرف بوست شده الان شغلش شده بوست کردن

دیدگاهتان را بنویسید