dota2 heroes

معمولا تمامی بازیها در بین شخصیتهای اصلی و فرعی خود کاراکترهایی را جای داده اند که با تنفر خاصی از آنها یاد می شود و بازی Dota2 نیز از این موضوع مستثنی نیست.

 

شاید شما در برهه ای از زمان با تغییرات جدید بازی و قدرتمند شدن برخی کاراکترها از برخی از موارد متنفر شوید و با گفتن ” این کاراکتر bug هست” و با دیدن کاراکتر در تیم حریف دچار تضعیف روحیه شوید. اما در این بین همیشه مواردی وجود دارند که با تغییر نسخه بازی نیز احساس تنفر عمومیت طرفداران را همراه دارند و حتی با ضعیف شدن آنها، باز هم برخی با بدی از آنها یاد می کنند و با دیدن آنها در بازی، نفس عمیقی می کشند.

در ادامه به برخی از این کاراکترها اشاره و علت این تنفر را برای بازیکنان جدید بازی، توضیح خواهیم داد.

Underlord

underlord

کاراکتری که به عنوان آخرین کاراکتر رسمی بازی Dota1 به نسخه دوم بازی اضافه شد و نام آن از Pitlord به Underlord تغییر کرد.

بعد از اضافه شدن این کاراکتر و خوشحالی طرفداران قدیمی این بازی، چندی نگذشت که این قول با شاخ و دم توانست به یکی از کاراکترهای منفور بازی تبدیل شود. کاراکتری که قادر است با باران آتش خود تمامی Creep های بازی را کشته و با استفاده از Pit of Malice خود با روان شما بازی کند، زیرا با ورود به آن به مدت 1.8 ثانیه ریشه خواهید شد و در صورت خروج و ورود دوباره به این گودال عظیم این اتفاق تکرار خواهد شد. جالبتر از آن اینکه این روتین می تواند با آیتم Rod of Atos جذابیت بیشتری داشته باشد و اگر شما طبق خواسته ی این کاراکتر رفتار نکنید و قصد جان او را کرده باشید می تواند به راحتی با Ultimate خود که از قضا قادر به کنسل کردن آن نخواهید بود، از مهلکه بگریزد.

 

Doom

DOOM DOTA2

در صورتی که این کاراکتر آیتم Aghanim’s Sceptre را داشته باشد و Ultimate خود را بر روی شما استفاده کند، شما قادر به استفاده از هیچ کدام از قابلیتهای کاراکتر خود نیستید و این اتفاق تا زمان مردن شما ادامه دارد. (در صورتی که از کاراکتر Doom دور نشوید)

 

Invoker

invoker

کاراکتری که تمامی قابلیتهای دیگر کاراکترهای بازی را داراست و می تواند به تنهایی یک تیم را در هم کوبد.

این کاراکتر که معمولا با حضورش در تیم شما فقط از Sun Strike خود استفاده می کند و زمانی که در تیم حریف قرار دارد در کسری از ثانیه انواع Combo های بازی را بعضا با داشتن آیتم Refresher استفاده می کند و با داشتن Talent همچون Tornado cooldown reduction تقریبا هیچ کاراکتر دیگری نمی تواند درجه عصبانیت شما را به این حد برساند.

 

Outworld Devourer

OD DOTA2

کاراکتری که می تواند به تنهایی درجه دمای اتاق شما را به 100 رسانده و بعضا مانیتور و یا کیبرد شما را دچار آسیبهای فیزیکی کند. زمانی که این کاراکتر به lvl 7 می رسد شما تقریبا نیمی از زمان خود را در زندان به سر می برید و در حال داد زدن بر سر مانیتور خود هستید و بعد از چهار ثانیه با 325 magic dmg که این Spell به شما وارد می کند روبه رو می شوید و همین امر این کاراکتر را به یکی از بزرگترین کابوسهای بازی تبدیل کرده است.

 

Viper

اگر سری به کانالهای گیمینگ بزنید و نام این کاراکتر را تایپ کنید و به دنبال حرکات جالبی بگردید، چیزی که نشان دهنده تجربه و یا توانایی بازیکنان باشد، پیدا نخواهید کرد. بله! شما برای بازی کردن با این کاراکتر فقط نیازمند مانیتور و موس هستید و می توانید کیبرد خود را استراحت دهید.

این کاراکتر که هیچگونه AOE dmg ندارد می تواند در درگیریهای تک نفره شما را به زانو در آورد و زمانی که شما به این کاراکتر آسیبی وارد کنید در واقع با جان خود بازی کرده اید، زیرا با کمتر شدن مقدار HP شما، این کاراکتر با افزایش Attack dmg همراه است و با Ultimate و اولین Spell خود می تواند سرعت حرکت کاراکتر شما را کاهش دهد و یک مرگ زجر آور را برای شما رقم زند.

 

Naga Siren

naga siren

این کاراکتر نیز از جمله مواردی است که بازیکن آن معمولا فقط در تیم حریف از تجربه و توانایی کافی برای بردن بازی برخوردار است و زمانی که یکی از هم تیمی های شما این مورد را انتخاب می کند، اولین امضای باخت بازی را ثبت کرده است.

ناگا جزو کاراکترهای Agility می باشد و معمولا به عنوان پستهای 4/5 استفاده می شود. ولی در گذشته نه چندان دور این کاراکتر از جمله مواردی بود که به عنوان پست 1 و یا همان Hard Carry استفاده می شد و زمانی که در بازی حضور دارد، اگر در تیم شما باشد، شما قادر به جمع کردن طلا نخواهید بود و معمولا تمامی خطوط به لطف Illusion های این کاراکتر در حال Push شدن هستند، ولی اگر در تیم حریف باشد، بعد از طی کردن مسیری طولانی و درگیری با این کاراکتر متوجه می شوید که Illusion بیش نبوده است. این کاراکتر با داشتن آیتمهایی مانند Radiance/Octarine یکی از کابوسهای بازیکنان Support است.

 

Bristleback

Bristleback

در صورتی که شما این بازی را بیش از 5 بار انجام داده اید، قطعا با این کاراکتر که فقط دو Spell قابل استفاده دارد آشنا هستید، Spell هایی که به صورت نامتناسبی قابل تکرار کردن هستند و Ultimate که توانایی های این کاراکتر را افزایش می دهد. در صورتی که شما آسیبی به این موجود وارد کنید و Spell و یا Attack شما به پشت این کاراکتر برخورد کند، 40% آن کاهش میابد.

 

Riki

riki

ریکی در بازیهای سطح پایین و نوپا یکی از سرطانهایی است که می تواند بازیکنانی که تازه به این بازی رو آورده اند را از ادامه بازی کردن منصرف کند، زیرا در اوایل بازی معمولا بازیکنان نمی دانند که True Vision چیست و چگونه باید در مقابل این کاراکتر بازی کنند.

این کاراکتر موزی با داشتن Blink، Silence و Ultimate قدرتمندی که دارد معمولا در تمامی سطوح بازی دردسر ساز است و نمی توان به راحتی با آن مقابله کرد.

این کاراکتر قابلیت نامرئی شدن را از اولین Level بازی داراست!

Silencer

آیا تا کنون این مورد پیش آمده است که در یک مهمانی حضور داشته باشید و یک نفر موسیقی مورد علاقه شما را در اواسط پخش آن قطع کند؟ حال موجودی را تصور کنید که می تواند هر دو دقیقه به مدت 6 ثانیه موسیقی را قطع کند، بله، این فرد کسی است که کاراکتر Silencer را بازی می کند.

تمامی بازیکنان Dota2 برای استفاده از قابلیتهای کاراکترهای خود و تبدیل کردن آنها به قهرمان واقعی بازی، قدم به میدان گذاشته اند و در این بین کاراکترهایی مانند Silencer وجود دارند که با فشردن یک دکمه تجربه ای متفاوت را برای شما رقم می زنند و در کنار این امر این موجود می تواند Intell شما را بدزدد و سرعت کاراکتر شما را نیز کاهش دهد و از عصبانیت شما لذت ببرد.

 

Techies

TECHIES

یک اشتباه، یک تفریح، یک افتضاح و یا یک برتری؟

تمامی موارد بالا در زمانها و موقعیتهای مختلف قابل استفاده هستند. اما متاسفانه قربانی این طراحی من بودم، هستم و خواهم ماند. معمولا بازیکنان این کاراکتر همیشه بهترین بازی خود را در تیم حریف و ضعیفترین را در تیم شما می کنند. کاراکتری که می تواند با استفاده از مینهای خود بازی را به جهنم شما تبدیل کند و دیگر خبری از تفریح و لذت نیست و بیشتر صدای فریاد بازیکنان است که شنیده می شود.

آیا تا به حال در مقابل Techies و Bloodseeker در یک لاین بازی کرده اید؟

امیدوارم که تجربه نکنید…

دیدگاهتان را بنویسید