امسال سال بسیار خوبی برای Dota چین بوده است از تیم Newbee که قهرمان مسابقات Zotac Cup و Galaxy Battles شد تا تیم LGD که توانست از انتخابی به Ti7 راه پیدا کند. تلاش بی وقفه چینی ها این دستاورد ها را بوجود آورده است.
شروع کار امسال اما با قدرت نمایی تیم Invictus Gaming بود که توانست در مسابقات Dota 2 Asia Championships با غلبه به تیم EG قهرمان مسابقات شود و جام قهرمانی را در کشور خود نگه دارد. این قهرمانی البته با غلبه بر تیم های Empire و Newbee و OG قبل فینال صورت گرفت.


این اولین قهرمانی و افتخار رسمی بعد از سه سال برای Xu”BurNIng”Zhilei بازیکن با تجربه و افسانه چینی در Dota2 و در عین حال اولین قهرمانی برای دو بازیکن جوان و با استعداد به نام Lin”Xxs”Jing و Ye”BoBoKa”Zhibiao است.
قدرت تیم IG به دلیل تلفیقی که بین بازیکن ها بوجود آمده است تلفیقی بین تجربه بالای بازیکن سن بالا و استعداد و جوانی بازیکنان سن پایین. بازیکن BoBoKa به دلیل استفاده از هیروهایی که توانایی pull کردن jungle را دارند بسیار مشهور شده است اما کمپانی Valve بعد از مسابقات DAC این هیرو ها را ضعیف کرد و به طوری BoBoKa را ضعیف کرد.
اما تیم IG در پتچ های بعدی هم نشان داد قدرتمند است و فقط برای یک پتچ خاص نیستند به همین خاطر از طرف Valve به طور مستقیم به TI7 دعوت شد.
تیم IG ترکیب کاملا متفاوتی از آخرین IG که به TI صعود کرده دارد به جز BurNIng که ثابت مانده بازیکن Lua”Ferrari_430″Feichi و Wong”ChuaN”Hock Chuan از تیم جدا شدند و بازیکنانی جوان و تشنه پیروزی به تیم تزریق شده اند. که فقط ۲ تا از بازیکن های تیم تجربه بازی در TI را دارند.
زمان قدیم تیم های چینی محدود تر بودند مثلا تیمی در زمان قدیم تشکیل شد شامل بازیکنان سن بالا و با تجربه به نام BurNIng و rOtK و xiao8.
اما در زمان حال تیم های چینی به سمت بازیکنان سن پایین و جوان رفته است مانند تیم Newbee که با ترکیب جوان توانسته دو مقام امسال بدست بیاورد یا تیم LGD.Forever Young و IG.Vitality که با ترکیبی جوان و با استعداد دستاورد های زیادی بدست آورده اند.
تیم IG علاوه بر BurNIng و Op که سابقه بازی در TI را دارند ۳ بازیکن دیگر به نام Xxs و BoBoKa و Q ترکیب اصلی این تیم را تشکیل میدهند.
شاید نگرانی اصلی تیم IG ضعیف کردن هیرو Monkey king است که BoBoKa میتوانست بسیار موثر با این هیرو بازی کند با توجه به ضعیف کردن هیرو های Riki و Clockwerk باید تیم IG فکر اساسی برای Pos4 خود بکند.
این ها نباید شما را به این فکر ببرد که تیم IG نقطه قوتی ندارد یا همه موارد منفی علیه تیم است رول Carry تیم را BurNIng بازی میکند که خیلی ها از بازی کردن او میترسند مخصوصا با هیرو Anti Mage.
از طرفی رول Midlane تیم را Op بازی میکند که بسیار قدرتمند و با تجربه است به همین خاطر تیم IG با همه ی اتفاقات بدی که برای بازیکنانش افتاده اما هنوز قدرتمند و ترسناک هستن.
بازیکنی که باید روی بازیش در این مسابقات تمرکز کرد بازیکن Xxs است فردی که بسیار زیبا و چشم نواز بازی میکند و یکی از بهترین Magnos بازهای دنیا است.
تیم IG به دلیل داشتن بازیکنی افسانه ای به نام BurNIng قدرت مضاعفی دارد و باید برای رویارویی با این تیم محتاط بود زیرا تیم های چینی همیشه در TI خود را نشان میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید