اولین دوره آموزش داوری درجه 3 بازی‌های رایانه‌ای خراسان رضوی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 4 و 5 مرداد ماه در مشهد برگزار خواهد شد.

مرتضی اسکافی سرپرست کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک خراسان رضوی و مسئول برگزاری این دوره  آموزشی اظهار کرد: ” کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان زیرمجموعه هیأت انجمن‌های ورزشی استان خراسان رضوی فعالیت می نماید که خود شامل چهار گروه بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های کنسولی، بازی‌های رباتیک و ماشین‌های کنترلی (رادیو کنترل) است. ”

وی افزود: “تولید و نظارت بر محتوای بازی‌های رایانه‌ای بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است اما برگزاری مسابقات رایانه‌ای بر عهده کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک هر استان می باشد .”

اسکافی ادامه داد: “بازی‌های رایانه‌ای در سال ۲۰۱۷ و با تأیید شورای المپیک آسیا به عنوان ورزش رسمی شناخته شد و قرار است این رشته در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به عنوان رشته نمایشی شرکت داده شود. مسئول کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تیم ملی ایران در شهریور ماه امسال در چهار رشته مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان حضور خواهد داشت.”

در هفته گذشته مسابقات انتخابی استان در رشته FIFA  برگزار و آقایان 1- شاهین رفیعی2- نوید طاهری 3- عرفان گیوری بعنوان نماینده استان در مسابقات کشوری حضور یافته که آقای شاهین رفیعی بعنوان نفر پنجم مسابقات از خراسان رضوی – مشهد کسب مقام نموده است امید است با تلاش کمیته و همت سایر مسئولین ، مکان دائمی مسابقات بازی ها و ورزشهای الکترونیک راه اندازی و تورنمنت ها بصورت فصلی برگزار و مانند سایر رشته های دیگر توسط باشگاهها تیم های برتر معرفی و در سطح کشور بدرخشند .

خوشبختانه در 3 رشته ورزشی بازی – رباتیک – رادیو کنترل خراسان رضوی رتبه های خوبی داشته و با تشکیل این کمیته توانسته باشیم با ساماندهی و شناسنامه دار کردن ورزشکاران مربوطه و برگزاری استعداد یابی در سطوح مختلف – مدارس و عمومی این امر محقق گردد .

سرپرست کمیته بازی های رایانه ای و رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی و بازی های رایانه ای افزود :

برگزاری هرگونه مسابقات ورزشی ، الکترونیک مستلزم اخد مجوز از این کمیته بوده و شرکت کنندگان بایستی دارای کارت بیمه ورزشی باشند و در مسابقات از وداوران دارای کارت فدراسیون انجمنهای ورزشی داوری خواهند نمود .

علاقمندان برای اطلاع از شرایط و ثبت نام داوری می توانند به سایت Davari.gplus.ir  مراجعه نمایند .

مرتضی اسکافی

سرپرست کمیته بازی ها و ورزشهای الکترونیک خراسان

رئیس اتحادیه محصولات فرهنگی و بازی های رایانه ای

دیدگاهتان را بنویسید