در لحظات پایانی مسابقات TI7 زمانی که پیروزی تیم Liquid برای همگان در سالن آشکار شد ، واقعیت کاری که آنها موفق به انجام آن شدند تازه نمایان شد. هیجان و آدرنالین همه جا را پر کرده بود و فریاد پیروزی از دهان بازیکنان شروع شد و به تمام تماشاگرها رسید. تیم Newbee باخت را پذیرفت و تیم Liquid قهرمان مسابقات TI7 شد.
بازیکنان تیم Liquid زمانی را در اطاقک به خوشحالی و تبریک به هم پرداختند. آنها از یک هفته پیش در این اطاقک ها زیاد به بازی می پرداختند که بالاخره با قهرمانی به پایان رسید. هنگامی که درب اطاقک تیم Liquid باز شد احساسات بازیکنان تیم توسط هواداران انعکاس یافت. همه ی صداها و تشویق ها برای تحسین تیم Liquid بود. چهره ی بازیکنان بسیار شادمان بود به دلیل جو سالن و قهرمانی و البته بالابردن Aegis of Immortality به عنوان جام قهرمانی.
هوا سالن پر از دود بود و آتش بازی مخصوص قهرمان در اختتامیه مسابقات. تمام بازیکنان در کنار جام ایستاده بودند اما منتظر یک نفر برای بالا بردن آن ، رهبر غیر قابل انکار تیم کسی که توانست این تیم که شامل تازه وارد هایی بود را قهرمان جهان کند. این جام تنها چیزی بود که این کاپیتان لایق آن بود ، این نقطه ی اوج به یک دهه زمان نیاز داشت تا این بازیکن به آن دست پیدا کند.
داریم درباره فردی صحبت میکنیم که بازی خود را در Dota شروع کرد و با عرضه ی بازی Dota2 به این بازی روی آورد و به جر‌‌‌‌ات میتوان گفت افسانه ای در این بازی است. بله این داستان زندگی کورو ” Kuroky ” صالحی تخاصمی است و اینکه چگونه به بهترین بازیکن در دنیا تبدیل شد.

ظهور Kuroky

این داستان مانند همه ی داستان ها با یک کودک جوان و با استعداد شروع میشود که علاقه ی زیادی به بازی های ویدیویی دارد. او از چهار سالگی شروع به بازی های ویدیویی کرد به دلیل مشکلی که در پاهای او وجود داشت. عشق او به بازی فقط با مرور زمان قوی تر شد تا سال ۲۰۰۰ که کسی او را به بازی Warcraft3 معرفی کرد. و پس از عرضه شدن بازی Dota Allstars او به این بازی علاقه مند شد و شروع به بازی کردن آن کرد.
بعد از گذشت زمان کمی Kuro در بیشتر تیم های آلمانی بازی کرد اما به موفقیتی نرسید. در سال ۲۰۰۸ او به تیم جهانی mousesports پیوست. در همان سال در مسابقات Dreamhack او با بازیکن به نام Clement ” Puppey ” Ivanov بازی کرد و آشنا شد. هر بازیکنی برای پیشرفت نیاز به یک دوست واقعی دارد. Kuro و Puppey به طور رسمی در تیم KingSurf.int بازی کردند و هم تیمی شدند. این دو بازیکن تبدیل به بهترین بازیکنان Dota شدند. Kuro در آن زمان نقش Core را بازی میکرد و تمرکز او در بالابردن مهارت و تبدیل شدن به بهترین در نقش خود و Puppey یک کاپیتان و فردی خوب در ریختن استراتژی در بازی بود. آنها با هم بسیار قدرتمند و مکمل نقاط قوت همدیگر بودند که اساس بسیاری از تیم های موفق حال حاضر و در آینده است.
در کل در تیم KingSurf.int همه ی بازیکن ها از جمله Kuro تحت کاپیتانی Puppey و گوش به فرمان او بودند که توانستند به موفقیت های کوچکی هم برسند.


در آن دوران صنعت Esports هنوز شکوفا نشده بود. شرکت های بزرگی نبود که از تیم ها حمایت کند و حقوق و دستمزد بسیار ناچیز بود. هزینه ی سود بازیکن ها زیاد نبود. Kuroky در آن زمان مصاحبه های زیادی انجام داد چرا که او و بعضی بازیکن ها برای پول بازی نمیکردند بلکه برای عشق به بازی بود که بازی میکردند.
کورو صالحی بیشتر زمان خود را به بازی کردن میگذراند و با بازیکنانی بازی کرده که در حال حاضر به عنوان پایه های Dota2 میشناسیم مانند Clinton ” Fear ” Loomis یا Jimmy ” DeMoN ” Ho یا Ben ” Merlini ” Wu که کورو با آنها در تیم OK.Nirvana در یک دوره ی کوتاه مدت بازی کرد. این دوره از Esports بسیار بی ثبات بود بسیاری از تیم ها تشکیل شد و بعد از رفتن به چند مسابقات یا منحل شدند یا دچار تغییراتی شدند. اما دوستی هایی به وجود آمد که بازیکنانی که چند هزار مایل از هم دورند را به هم پیوند داد.
این بازیکنان از سرتاسر جهان به وعده ی رقابت دور هم جمع شده و در مسابقات LAN به رقابت میپردازند. هر تیمی دارای یک سبک بازی و ایده ی خودش بود. اما در این بین همیشه کورو صالحی مورد تمجید و ستایش بازیکنان دیگر قرار میگرفت.
با وجود این سطح مداوم موفقیت ، کورو صالحی به دلیل حرفه ای نبودن صحنه ی مسابقات بسیار آسیب دید که در مصاحبه ای که با سایت Gosugamers در سال ۲۰۱۰ داشت بعد از بازی Starcraft2 آنها را مطرح کرد:
بازی Starcraft2 بسیار جالب است اما Dota بهترین بازی تمام عمر من است. یک زمان میخواستم Dota رو ترک کنم اما غیر ممکن است که لذت بازیکن حرفه ای بودن را ترک کنید. مسابقات بسیار کم است و در هر سال شاید یک مسابقات خوب وجود داشته باشد که این ناراحت کننده است. زمانی که مسابقاتی نباشد باعث میشود من کمتر تمرین کنم در حال حاضر سه تا چهار بازی در هفته میکنم که به دلیل کمبود مسابقات است. موضوع ناراحت کننده ی دیگر پول های جعلی در Dota است که تا به حال ۲۰۰۰ یورو از دست داده ام. این مسابقات به من انگیزه ی بازی کردن و بهتر شدن میدهند. پس یک چیز میتوانم بگویم ، من میتوانم بازی را تغییر بدهم اگر احساس کنم که شرایط خوب است که این را زمان مشخص میکند.

با وجود این مشکلات Kuro سال ۲۰۱۱ هم با Dota باقی ماند. بازیکن Puppey از تیم GG.net جدا شد و به Natus Vincere پیوست. کورو درباره این جدایی با سایت Gosugamers مصاحبه ای کرد:

من میدانستم Puppey از نتیجه گرفتن تیم راضی نیست اگر چه از سه بازی آنلاین ما توانستیم دو بازی را ببریم. او را کامل میشناسم او میخواهد هم خودش هم تیمش بهترین باشند که تیم ما در آن سطح نبود و بعضی بازی هایی که باید راحت میبردیم به مشکل برمیخوردیم.
هنگامی که NaVi با او تماس گرفت ، او درباره این وضعیت از من پرسید. در آن زمان از خودم پرسیدم چه باید بگویم ، آیا باید به او بگویم به خاطر من در تیم بماند حتی اگر ناراضی باشد؟؟ نه من اینقدر خودخواه نیستم.
این یک حرکت طبیعی بود که او به پیشنهادی که شده فکر کند و قبول کند. او تیم GGnet را به مقصد NaVi ترک کرد.


او از من درخواست کرد که بازی کردن را ادامه بدهم اگر در آن زمان من میگفتم میخواهم بازی را کنار بگذارم Puppey قطعا در تیم میماند به همین خاطر در ابتدا گفتم من در تیم میمانم و بازی را ادامه میدهم ولی بدون رهبر و کاپیتان ، تیم قطعا منحل میشود. بعد از آن من میخواستم از بازی کردن دست بکشم و بازی را کنار بگذارم به اولین نفری که برخوردم بازیکن AZEN بود او به من گفت که میخواهد در تیم بماند من باورم نمیشد سپس از من درخواست کرد کاپیتان تیم شوم بعد از آن بازیکن Kebap از من درخواست کرد رهبر تیم شوم در آنجا فهمیدم دوستی بسیار مهم تر است.
بعد از آن ، بازیکن Pajkatt هم حمایت کامل را از من نشان داد. من به خودم گفتم هدف من بهترین شدن است و الان مسئولیت سنگین تری به آن اضاف شده رهبری تیم.
ایده ها تنها نمیتوانند تغییر به وجود بیاورند شما باید آنها را عملی کنید.
شاید ما شکست بخوریم اما یاد میگیریم.
شاید ما چیزی بدست نیاوریم اما تلاش خود را کردیم.
شاید هفت بار تلاش کردیم نتیجه نگرفتیم باید خود را آماده ی بار هشتم کنیم.
حالا که من مسئولیت این تیم را دارم هر شکستی را به گردن میگیرم اما هم تیمی هایم باید دنباله روی من باشند حتی تا جهنم و از آنجا من آنها را به بهشت میبرم.
با تشکر از Puppey به خاطر تمام تجربه هایی که باهم داشتیم شاید روزی دوباره باهم هم تیمی شویم ولی تا آن روز خداحافظ.

این انگیزه باعث شد Kuro بازی کردن را ادامه بدهد. در اواخر سال ۲۰۱۰ بازی Dota2 عرضه شد و انقلابی در بازی و بازیکن ها رخ داد با به وجود آمدن مسابقاتی به نام International.

دیدگاهتان را بنویسید