دگرگونی در جایگاه Kuroky

مسابقات International سال 2011 برای اولین سال بود که ارائه میشد و هنوز بازیکن ها به این بازی عادت نکرده بودند اما به دلیل جایزه ی بالایی که داشت ( 1.6milion) تمام بازیکن ها را به سمت خودش کشاند مسابقات در 17Agust در شهر کلن آلمان برگزار شد و 16 تیم به رقابت پرداختند. Kuro همراه با تیم Gosugamers به این مسابقات رفت که به موفقیت خاصی نرسید اما بازیکن Puppey با تیم NaVi توانست با شکست تیم EHOME قهرمان مسابقات شود.


کورو صالحی سال 2012 هم با تیم MouseSport ماند و در آن سال هم به موفقیتی نرسید اما بازیکن Puppey با تیم NaVi به فینال مسابقات International رسید که با شکست برابر تیم IG نایب قهرمان شدند.


در سال 2013 تیم ها متحول شدند بازیکن های آلمانی جدیدی ظهور کردند مانند Dominik ” Black^ ” Reitmeier و Adrian ” FATA- ” Trinks و در تیم NaVi هم دو بازیکن Sergey ” ARS-ART ” Revin و Dmitriy ” LightOfHeaveN ” Kuprianov از تیم جدا شدند و دو بازیکن جدید به نام Alexander ” XBOCT ” Dashkevich و Gleb ” funn1k ” Lipatnikov به تیم اضاف شدند و با صحبت های Puppey کمپانی NaVi متقاعد شد که Kuroky را به تیم دعوت کند و تیم NaVi برای TI3 خود را آماده کرد.
بالاخره بعد از دو سال Kuroky و Puppey دوباره هم تیمی شدند اما اینبار این تفاوت را داشت که کورو از نقش Core به ساپرت آمد و در کنار Puppey دو ساپرت تیم NaVi شدند و این یک دوره ی جدید برای Kuroky به حساب می آمد.
تیم با این تغییرات فراوان خود را برای مسابقات TI3 آماده میکرد که توانست سه مسابقات مهم پایانی قبل از TI3 را قهرمان شود و به TI3 دعوت شود.
مسابقات TI3 شروع شد و تیم های NaVi و Alliance در دو گروه جداگانه قرار گرفتند و هرکدام با نابود کردن تیم های دیگر در قسمت برنده ها به هم خوردند که این تیم Alliance بود که با نتیجه 2-0 تیم NaVi را شکست داد و تیم NaVi در قسمت بازنده ها با برد بر تیم Orange Esports به فینال رسید.
تیم Alliance تا قبل فینال یک بازی باخته بود آن هم به تیم DK به لیدری BurniNg. فینال TI3 به نظر بسیاری از بازیکنان و طرفداران بهترین بازی تاریخ Dota2 است. در یک نبرد نفس گیر تیم Alliance توانست 3-2 تیم NaVi را ببرد و قهرمان TI3 شود.


شاید این فینال یک نا امیدی برای تیم NaVi باشد اما برای صنعت Dota2 و Esports یک دوره ی جدیدی بود. جایزه ی این مسابقات و هیجان و زیبایی که در فینال TI3 بود خیلی هارو به سمت Dota2 و حمایت از این بازی کشاند.
بحث اسپانسری و حمایت از تیم ها توسط کمپانی های بزرگ در این سال اتفاق افتاد.
با این اتفاقات بازیکن ها و استعدادهای بیشتری به سمت این بازی آمدند و تیم های جدیدی به وجود آمد. بعد از TI3 با آپدیتی که آمد تغییرات زیادی در بازی به وجود آمد و سبک تیم Alliance را ضعیف کردند و تیم های Alliance و NaVi به دوران افت خود رسیدند.
در مصاحبه ای که کورو صالحی با Ken ” Hotbid ” Chen در نوامبر سال 2013 داشت بازگو کرد که بعد از آپدیت 6.79 تیم NaVi تمرین زیاد نکرده است و این تیم بدلیل بعضی از بازیکنانش که هم تمرین میکردند هم تحصیل میکردند نتوانست مسابقات را پشت سر هم شرکت کند و این باعث افت این تیم شد.
همه چیز در مسابقات TI4 اتفاق افتاد. مسابقات با فرمت جدیدی برگزار میشد و برای اولین بار در Key Arena برگزار شد و دارای جایزه ی عظیمی بود. مسابقات TI4 به دلیل تغییرات زیادی که در بازی رخ داده بود و در تیم ها رخ داده بود بسیار متفاوت برگزار شد. تیم NaVi با عملکرد ضعیفی که داشت بعد از باخت به تیم DK و EG از مسابقات حذف شد.


بعد از این شکست تیم NaVi دوباره دست خوش تغییر شد و Kuro از این تیم جدا شد.
تیم جدیدی که Kuro عضو آن شد تیم تازه تاسیس و نوپایی بود به نام Team Secret. این تیم تشکیل شده بود از Kuroky و Puppey که از تیم NaVi به این تیم آمدند و بازیکن های به نام Johan ” N0tail ” Sundstein و Tal ” Fly ” Aizik که از تیم Fnatic به این تیم آمدند و کاپیتان تیم Alliance به نام Gustav ” S4 ” Magnusun.
این ترکیب Team Secret چند هفته به طول انجامید و دو بازیکن N0tail و Fly جای خود را به دو بازیکن تیم EG دادند به نام های Artour ” Arteezy ” Babaev و Ludwig ” zai ” Wahlberg. با این ترکیب تیم به مسابقات Dota 2 Asia Championship رفت و در مسابقات گروهی رکورد 15-0 برد را به جای گذاشتند و در آن مسابقات به مقام سومی رسیدند پس از شکست از تیم EG.


این تیم بعد از قهرمانی در The Summit3 و Esl One Frunkfurt پا به TI5 گذاشتند همه ی طرفداران ابن تیم را بهترین تیم دنیا میشناختند تیمی شامل بهترین بازیکن ها که هیروهای سبک آن زمان را به بهترین نحو بازی میکردند.
اما داستان اینقدر جذاب پیش نرفت و در TI5 بعد از باخت به تیم Virtus Pro به مقام 7-8 رضایت دادند. بعد از TI5 بازیکن Arteezy به EG برگشت و S4 به تیم Alliance برگشت و zai هم به تحصیل خود ادامه داد و Kuro هم از Puppey جدا شد.
کورو صالحی تصمیم گرفت خود یک تیم دست و پا کند و رهبر یک تیم شود به همین دلیل تیمی را تشکیل داد با ترکیبی از بازیکن های سرشناس و تازه وارد به نام های -FATA و Lasse ” MATUMBAMAN ” Urpalainen و Jesse ” JerAx ” Vainikka و Ivan ” MinD_ContRoL ” Ivanov.


این ترکیب به تصمیم شخص Kuroky تنظیم شده و او لیدر این تیم شد بعد از کاپیتانی در تیم GGnet.
کمپانی Liquid حمایت خود را از این‌تیم نشان داد و Team Liquid ابتدای کار موفقیت هایی در منطقه ی اروپا داشت اما آنها نتوانستند به Frankfurt Major راه بیابند. در مسابقات The Defence SeaSon5 به قهرمانی رسیدند. در مسابقات Shanghai Major در فینال به Team Secret باختند. در مسابقات Esl One Manila به مقام نایب قهرمانی رسیدند. در مسابقات Epicenter به مقام قهرمانی رسیدند و در مسابقات Manila Major بازی فینال را به تیم OG واگذار کردند.
این موفقیت ها دلیلی بود که Team Liquid به مسابقات TI6 دعوت شود و بعد از اینهمه تمرین امتحان اصلی از راه رسید. در مسابقات TI6 این تیم جایگاهی بهتر از 7-8 نتوانست بدست بیاورد.
بعد از TI6 بازیکن -FATA تصمیم گرفت چند وقتی بازی نکند و بازیکن JerAx هم تصمیم گرفت به تیم OG برگردد و مربی تیم به نام Blitz هم تصمیم به جدایی گرفت. بعد از آن دو بازیکن به نام های Amer ” Miracle- ” Barqawi و Sam ” BuLba ” Susale به تیم اضاف شدند. اما بعد از چند وقت تمرین BuLba به دلیل وقف ندادن خودش با تیم جای خود را به بازیکنی داد که هم Rank او بالا بود هم یک ساپرت منحصر به فرد بود به نام Maroun ” GH ” Merhej.


این تیم علارقم از دست دادن مسابقات Boston Major توانستند قهرمانی Dota 2 Asia Championship و Kiev Major و Epicenter را بدست بیاوردند.
کورو صالحی بازهم توانست با این تیم با توجه به دستاوردهایی که بدست آورده به TI7 دعوت مستقیم شود و بار دیگر با گروهی از بازیکن های درجه یک شانس خود را برای بردن جایزه این مسابقات آزمایش کند.
در مسابقات TI7 تیم Liquid بعد از بالا آمدن از یک گروه واقعا سخت و صعود به قسمت برنده ها با تیم IG رو در رو شد که با نتیجه ی 2-1 مغلوب تیم IG شد و به قسمت بازنده ها رفت. اما در قسمت بازنده ها با اولین تیمی که باید بازی میکردند تیم Secret بود که Puppey را در اختیار داشت. این بازی با نتیجه 1-0 به نفع Team Liquid به پایان رسید و در بازی بعد Team Liquid با تیم Virtus Pro به رقابت پرداخت که اولین بازی Kuro در TI7 بود که زمانی بیش از 100 دقیقه طول کشید. این بازی هم با پیروزی Team Liquid به پایان رسید.
تیم بعدی قربانی تیم Liquid تیمی نبود جز LGD که با انتخاب هیروهای خیلی خوب کاپیتان Kuroky با پیروزی تیم Liquid به پایان رسید. تیم آخری که نیاز بود تیم Liquid آن را شکست دهد تا به فینال برسد تیمی نبود جز LFY که در یک بازی به یادماندنی با بازی کردن Miracle در هیروی TerrorBlade و MindControl در هیروی Nature Prophet توانستند تیم LFY را شکست داده و به فینال TI7 راه پیدا کنند.
در بازی فینال تیم Newbee هیچ حرفی برای گفتن در مقابل Team Liquid نداشت و بازی با نتیجه 3-0 به نفع Team Liquid به پایان رسید.


آری Kuroky به هدف خود رسید او گفت هنوز میتواند بهترین باشد و در حال حاضر واقعا بهترین در بازی Dota2 است. بهترین کاپیتان ، بهترین Drafter ، بهترین ساپرت ، بهترین رفیق برای هم تیمی هایش و خیلی چیزهای دیگر. به حق او لایق قهرمانی در TI7 بود و آن را بدست آورد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید