dota 2 بازی رایگانی است که توسط کمپانی Valve به بازار معرفی شد. این بازی یکی از محبوبترین بازی ها است با 500 هزار بازیکن آنلاین در هر زمان(ماهانه حدود 14 میلیون بازیکن خاص دارد) و همچنان در حال رشد است. این بازی تیمی است، تعداد بسیار زیادی Hero  و تورنومنت های جذاب زیادی با جایزه 24 میلیون دلاری دارد. این بازی هر چیزی برای یک بازیکنی دارد برای مثال شخصی که از بازی استراتژی و تاکتیکی لذت می برد یا شخصی که تهاجمی بازی می کند و یا حتی شخصی که از پول در آوردن لذت می برد می تواند از این بازی جذاب نهایت لذت را ببرد.

در این نقد و بررسی ما به تنظیمات Dota 2  نگاهی می کنیم و تاثیر آن را در بازی مورد بررسی قرار می دهیم.

Gameplay این بازی بسیار پیچیده است که نیاز مداومی به تمرین و یک سری مهارت ویژه دارد ولی برای اینکه ما بتوانیم این بازی را انجام بدهیم از منظر سخت افزاری کامپیوتر ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ خوشبختانه Source این بازی از نظر سخت افزاری پیچیدگی خاصی ندارد یعنی به این معنی است که PC های معمولی رو به بالا هم می توانند این بازی را به خوبی اجرا کنند حتی با بالاترین رزولوشن.

چه بخریم؟

ما در سایت Gplus.ir به شما پیشنهاداتی می دهیم که به تصمیم گیری شما برای انتخاب یک PC خوب که نهایت لذت را بتوانید ببرید کمک می کند. ما در این بخش سخت افزار، انواع آنها را سطح بندی کردیم که از ضعیفترین تا قویترین به صورت بد، ضعیف، معمولی، عالی هستند که ما حتی از آنها هم فراتر رفتیم یعنی خیلی عالی و غول. این سطوح در بازی Dota 2  چگونه هستند؟  ما به شما کمک می کنیم بتوانید تصمیم بگیرید که چه سیستمی و با چه سخت افزاری ببندید که بیشترین بازدهی به نسبت هزینه ای که می پردازید را داشته باشد.

 

 

3840*2160 2560*1440 1920*1080 1600*900 سطح
غیرقابل بازی غیرقابل بازی غیرقابل بازی غیرقابل بازی بد
غیرقابل بازی غیرقابل بازی غیرقابل بازی لب مرزی ضعیف
غیرقابل بازی لب مرزی قابل بازی صاف حداقل
لب مرزی صاف خیلی صاف خیلی صاف ورودی
لب مرزی خیلی صاف عالی عالی ساده
قابل بازی صاف عالی عالی قابل قبول
خیلی صاف عالی عالی عالی خوب
خیلی صاف عالی عالی عالی بسیار خوب
خیلی صاف عالی عالی عالی عالی
خیلی صاف عالی عالی عالی خیلی عالی
عالی عالی عالی عالی فوق العاده
عالی عالی عالی عالی برجسته
عالی عالی عالی عالی استثنایی
عالی عالی عالی عالی بسیار استثنایی
عالی عالی عالی عالی عجیب
عالی عالی عالی عالی غول

 

توضیحات
انیمیشن بدی دارد گیر می کند غیرقابل بازی زیر 20 FPS
برای بعضی ها معمولی و برای برخی گیر میکند لب مرزی 20-30 FPS
برای خیلی ها قابل قبول ولی خیلی خوب نیست قابل بازی 30-45 FPS
انیمیشن خوبی دارد و گیر نمی کند صاف 45-60 FPS
خیلی صاف برای خیلی بازیکن ها خیلی صاف 60-90 FPS
بسیار عالی مناسب بازیکنان حرفه ای عالی بالاتر از 90 FPS

 

درباره Dota 2 Reborn چطور؟

آپدیت The Dota 2 Reborn از موتور Source 2 استفاده می کند. این آپدیت باعث شده که بازی کمی بهتر به نظر برسد و نسبت به ورژن قبلی بهینه سازی شده است. در حال حاضر Benchmark های کمی است که بتوان به کمک آنها کارایی Dota 2  اصلی را با Dota 2 Reborn مقایسه کرد. از Benchmark هایی که در حال حاضر پیدا می شود عملکرد این دو خیلی با یکدیگر فرقی نداشته است و شاید کمی بهتر باشد.

برای کسانی که می خواهند از بازی اصلی به Dota 2 Reborn بیایند ما می خواهیم آنها را مطمئن کنیم که شما با همان سخت افزاری که دارید می توانید از این بازی با کیفیتی بهتر لذت ببرید.

نکته ای درباره فریم بر ثانیه یا FPS:

 

فریم بر ثانیه به این معنی است که کامپیوتر شما در هر ثانیه چند فریم می تواند تولید کند. فریم بر ثانیه بیشتر به این معنی است که کامپیوتر شما تصاویری بیشتری در هر ثانیه تولید می کند که این خود یعنی کامپیوتر شما انیمیشن را بهتر به نمایش می گذارد. فریم بر ثانیه کمتر باعث می شود که کامپیوتر شما در حال اجرای بازی سرعت کمتری برای تولید تصویر داشته باشد که باعث می شود بازی تیک بزند که طبیعتا برای بازیکن اصلا خوشایند نیست.

با هدف ساخت کامپیوتری که بتوان به هنگام بازی کردن از آن لذت برد ما در وبسایت Gplus.ir به شما پیشنهاد می کنیم که کامپیوتری را خریداری کنید که 60 FPS باشد. بعضی از بازیکنان حتی 30 فریم بر ثانیه را نیز قابل قبول می دانند ولی خب این مسئله کاملا به بازیکن و مهمتر از آن به نوع بازی بستگی دارد.

رزولوشن بالاتر برای بازی بهتر:

رزولوشن به معنای تعداد پیکسل در صفحه نمایش شما است. رزولوشن بیشتر به این معنی است که صفحه نمایش شما تصویر را با جزییات بیشتری به نمایش می گذارد؛ معمولا رزولوشن پایین به معنای فضای کمتری است. اگر شما از یک لپ تاپ معمولی یا حتی صفحه نمایش قدیمی استفاده می کنید این ممکن است به این معنا باشد که صفحه نمایش شما دارای رزولوشن پایینی است. زمانی که صفحه نمایش ها را با ابعاد یکسان برای خرید مقایسه می کنید همیشه بهتر است که صفحه نمایشی با رزولوشن بالاتر خریداری کنید چرا که تصاویر را بهتر و با جزییات بیشتر به نمایش می گذارد که خود به این معنی است که شما تجربه ای متفاوت نسبت به یک صفحه نمایش با رزولوشن پایین را خواهید داشت. ما تصویر پایین رزولوشن با کیفیت و بی کیفیت را با هم مقایسه می کنیم.

تنظیمات بازی Dota 2:

بازی Dota 2 چهار نوع تنظیمات دارد که از سریعترین( کمترین گرافیک را دارد) شروع می شود و به بالاترین کیفیت که نیازمند سیستم سخت افزاری بهتری است ختم می شود. این بازی تنظیمات بسیار دیگری نیز دارد که می توان آنها را خاموش و روشن کرد.

برای شروع، این بازی را با تمامی تنظیمات به صورت روشن تست می کنیم و بعد می رویم به سراغ کمترین تنظیمات مورد نیاز.

Original Image Original
Modified Image Modified

با مقایسه بازی به صورت با کیفیت و با کیفیت کم، می توان این نتیجه را گرفت که چقدر گرافیک در این بازی تاثیر گذار است. وقتی همه تنظیمات را برروی کم می گذاریم بازی شکلی بسیار قدیمی می گیرد که اصلا جذاب نیست چرا که گرافیک بسیار بد و طرح های بسیار بدی دارد؛ ولی وقتی که تنظیمات را برروی روشن و بازی را با بهترین گرافیک ممکن تجربه می کنیم به این نتیجه می رسیم که چقدر بازی با گرافیک بالا جذاب است.

در بخش بعدی مقاله ما انواع تنظیمات گرافیکی بازی که وجود دارد را بررسی می کنیم، و تاثیری که این تنظیمات را دارد را مورد بررسی قرار می دهیم که از نظر گرافیکی و هم از نظر عملکردی است.

قسمت دوم مقاله ساخت کامپیوتری قوی برای بازی Dota 2:(تنظیمات بازی)

بخش سوم ساخت کامپیوتری قوی برای بازی Dota 2 (نتیجه گیری نهایی)