نتیجه گیری تنظیمات:

با همه تنظیمات به صورت روشن، بازی Dota 2 بسیار زیبا می شود. متاسفانه بعضی از این تنظیمات مثل Water quality، ambient occlusion و shadow quality بیشترین استفاده را از سخت افزار شما می کند که اگر کامپیوتر شما به اندازه کافی قدرتمند نباشد نمی تواند بازی را خوب اجرا کند.

با همه تنظیمات به صورت کم شما به صورت میانگین 90 FPS دارید ولی زمانی که تنظیمات برروی زیاد باشد این عدد تبدیل به 30 FPS می شود که خود به این معنی است که شما خاموش کردن تنظیمات فرقی بالغ بر ۲۰۰٪ در فریم بر ثانیه خواهید داشت. اگر شما framerate خوبی ندارید سعی کنید تنظیمات خود را که بیشترین مصرف را دارند و به تجربه بازی شما آسیبی وارد نمی کنند خاموش کنید.

انتخاب بهترین تنظیمات برای Dota 2:

اگر کامپیوتر شما می تواند با همه تنظیمات ۹۰ فریم بر ثانیه به شما بدهد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که همه تنظیمات را روشن بگذارید. اگر شما زیر ۶۰ فریم بر ثانیه دارید بعضی از تنظیمات را خاموش کنید. متاسفانه با خاموش کردن خیلی از تنظیمات تغییری در Framerate شما ایجاد نخواهد شد. اگر یک گزینه ای ۱۰٪ بهینه سازی کند و گزینه دیگری هم ۱۰٪ بهینه سازی کند هر دو اینها ۲۰٪ بهینه سازی نکرده اند بلکه چیزی بین ۱۰٪-۱۲٪ بهینه سازی کرده اند.

برای اینکه Frame rate خود را بهبود بخشید کار های زیر را انجام داده به ترتیب اینکه آنها چه تاثیری در کیفیت بازی دارند.

FPS را کمی بهبود می بخشد با کمترین تاثیر در کیفیت بازی:

Atmospheric Fog را خاموش کنید.

World Lighting را خاموش کنید.

Ambient Creatures را خاموش کنید.

خاموش کردن گزینه های بالا تاثیری بین ۵٪ الی ۱۰٪ در FPS خواهد داشت ولی کمترین تاثیر را تجربه شما در Dota 2 خواهد بود

بهبود بخشیدن FPS به صورت زیاد و تاثیر بر کیفیت بازی به صورت متوسط:

گزینه Specular خاموش کنید.

گزینه High Quality Water را خاموش کنید.

بهینه سازی FPS به صورت ۴۵٪ الی ۵۰٪ بسیار زیاد است، ولی هزینه ای نیز دارد آن هم چیزی نیست جز کم شدن کیفیت بازی. ولی Dota 2 همچنان زیبا است حتی زمانی که گزینه کیفیت بالای آب را خاموش می کنیم ولی از این نمی شود غافل شد که اگر تمامی گزینه ها روشن باشد تجربه متفاوتی را می توانیم داشته باشیم.

و اما آخرین مطلب:

اگر تنظیمات پیشنهادی بالا Frame rate مورد علاقه خود را به شما نمی دهد، تنظیمات را به صورت زیر تغییر دهید:

گزینه Shadow Quality را برروی Medium بگذارید.(۱۰٪-۱۵٪ بهینه سازی FPS)

گزینه Render Quality را برروی ۸۰٪ بگذارید(بین ۱۰٪-۱۵٪ بهینه سازی FPS)

اگر شما تمامی پیشنهادات بالا را انجام دهید FPS خود را بین ۶۰٪ الی ۷۰٪ بهینه سازی کرده اید. اگر تنظیمات خود را پایین تر از پیشنهاداتی که ما به شما دادیم بکنید کیفیت بازی بسیار کم خواهد شد و باعث می شود که شما دیگر لذتی که باید از بازی ببرید را نتوانید ببرید. کیفیت بازی بر روی Medium هم قابل قبول است و هم از نظر سخت افزاری نیاز به کامپیوتر بسیار قدرتمندی ندارد.

 

برای اجرا بازی Dota 2  چه CPU و RAM نیاز داریم؟

کمترین مقدار رم مورد نیاز برای بازی Dota 2 ۲ گیگ است ولی مقدار پیشنهادی برای اجرای خوب این بازی ۴ گیگ می باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که حداقل رم ۴ گیگ و یا حتی بیشتر باشد چرا که این بازی در حال اجرا به راحتی می تواند 1GB را اشغال کند و اگر رم شما 2GB باشد، رم خیلی زیادی برای خود باقی نمی گذارید.

CPU تاثیر به سزایی بر Frame rate شما دارد Benchmark که توسط سایت Tom’s hardware  تهیه شده است به قرار زیر است:

استفاده از CPU های قدیمی فقط دردسر خواهد بود اگر می خواهید که بیشترین استفاده را از کارت گرافیک خود ببرید حداقل باید Cpu دو هسته ای داشته باشید.CPU های جدیدی مثل G4560 می تواند گزینه مناسبی باشد.

اگر به تازگی کارت گرافیک خود را ارتقا داده اید ولی تغییری که در FPS منتظرش بودید را کسب نکردید، CPU خود را بررسی نموده چرا که ممکن است CPU شما باعث شود که کارت گرافیک بهترین بهره وری را نداشته باشد. این مسئله برای Dota 2  و بازی هایی CPU را درگیر می کنند مثل بازی های سبک RTS. ما همیشه به شما پیشنهاد می کنیم که کامپیوتر خود از نظر سخت افزاری تعادل داشته باشد؛ این به این معنا است که که CPU شما نسبت به کارت گرافیک و رم و بقیه فاکتور مناسب باشد و تعادلی داشته باشد تا شما بتوانید بیشترین استفاده را از کامپیوتر خود ببرید.

 

سطوح و نحوه تاثیر آنها:

 سطح بد:

با CPU بسیار ضعیف و GPU بسیار ضعیف این سطح اصلا برای بازی Dota 2 مناسب نیست، در تمامی سطوح تنظیمات و یا رزولوشن. از این سطح باید توقع 10-15 FPS را داشت که غیر قابل بازی کردن می باشد.

 سطح ضعیف:

با داشتن CPU بهتری نسبت به سطح بد و یک  iGPU بسیار قوی تر، می توانید سطح لب مرزی 30-45 FPS را تجربه کنید که شامل تنظیمات کم شده و رزولوشن پایین آمده می باشد.

سطح حداقل:

کارت گرافیک اختصاصی بسیار کمک می کند. این سطح می تواند تجربه خیلی صافی که بیش از 60 FPS است را به شما بدهد. البته خیلی از این کامپیوتر توقع نداشته باشید چرا که اگر تنظیمات را به High تغییر بدید FPS شما به ۲۵-۳۰ می رسد که لب مرزی است.

سطح ورودی:

این سطح شامل کارت گرافیک های متوسط می شود که با مقایسه با سطح حداقل بسیار متفاوت است. تغییرات بین این سطح و سطح قبلی بسیار آشکار است. این سطح بسیار صاف خواهد بود که FPS بیش از 60 FPS  خواهد داد حتی در تنظیمات به صورت High و رزولوشن 1920*1080. اگر شما صفحه نمایش 1080 دارید ما از این سطح برای بازی Dota 2  پیشنهاد می کنیم. اگر شما صفحه نمایش 2560*1440 دارید این سطح همچنان قابل اجرا خواهد بود که بین 40-45 FPS خواهد بود.

سطح ساده و قابل قبول:

این سطح باید به تصویر صافی که بین 45-50 FPS است را بدهد که در رزولوشن 2560*1440 باشد.

سطح خوب:

شما در این سطح کیفیت بسیار صافی خواهید داشت که چیزی بیش از 60 FPS در رزولوشن 2560*1440 است که در تنظیمات بسیار بالا است. در رزولوشن 4K ما توقع داریم که در کیفیت خوب  قابل بازی کردن در 40 FPS باشد.

بسیار خوب و عالی:

با وجود اینکه این سطح نیازمند سخت افزاری بسیار گران قیمت نیست ولی شما در رزولوشن 4K کیفیتی صاف بین ۵۰ و ۵۵  FPS خواهد بود.

خیلی عالی:

قدرت بسیار زیاد این کارت گرافیک هیچ مشکلی نخواهد داشت که در رزولوشن 4K کیفیتی بسیار صاف با بیش از 60 FPS  را به شما بدهد.

 

نتیجه گیری:

بازی Dota 2 برای اجرا نیازی به سخت افزاری پیچیده ندارد مخصوصا در رزولوشن  1920*1080 و پایینتر.

اگر در رزولوشن 1080p بازی می کنید می توانید نهایت استفاده را در سطح ورودی ببرید.

اگر با رزولوشن 2560*1440 بازی می کنید ما به شما سطح خوب را پیشنهاد می کنیم.

اگر می خواهید با رزولوشن 4K بازی کنید؛ به شما سطح خیلی عالی را پیشنهاد می کنیم.

 

بخش اول ساخت کامپیوتری قوی برای بازی Dota 2 (آشنایی با اصطلاحات)

بخش دوم ساخت کامپیوتری قوی برای بازی Dota 2 (نتیجه گیری نهایی)

دیدگاهتان را بنویسید